REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Jungtinės Karalystės iždo kancleris Sajidas Javidas penktadienį pareiškė, kad nekandidatuos kituose rinkimuose, Konservatorių partijai po 12 metų valdymo patiriant paramos nuosmukį.

Buvęs Jungtinės Karalystės iždo kancleris Sajidas Javidas penktadienį pareiškė, kad nekandidatuos kituose rinkimuose, Konservatorių partijai po 12 metų valdymo patiriant paramos nuosmukį.

REKLAMA

52 metų S. Javidas iki šiol yra aukščiausio rango torių parlamento narys, paskelbęs, kad nebesieks įstatymų leidėjo mandato per kitus visuotinius rinkimus, kurie turėtų įvykti ne vėliau kaip 2025 metų sausį.

Nuo 2010 metų valdžioje esantys konservatoriai, kaip rodo nuomonės apklausos, artėja link pralaimėjimo pagrindinei opozicinei Leiboristų partijai, o keletas jaunesnių torių parlamento narių jau pareiškė, kad daugiau nekandidatuos.

Ketvirtadienį šiaurės vakarų Anglijos Česterio miesto rinkimų apygardoje vykusiuose specialiuose rinkimuose leiboristai, kaip ir buvo tikėtasi, išsaugojo vietą, tačiau toriai prarado paramą.

REKLAMA
REKLAMA

Politikos apžvalgininkai vertino, kad tai atspindi tikėtiną leiboristų persilaužimą per kitus visuotinius rinkimus.

Buvusio ministro pirmininko Boriso Johnsono skandalai ir politinė ir finansinė suirutė jo įpėdinės Liz Truss neilgai trukusio vadovavimo metu smarkiai sumažino palaikymą toriams.

REKLAMA

S. Javidas – Davido Camerono, Theresos May ir B. Johnsono ministrų kabineto narys – sakė, kad ilgai ir gerai apgalvojo šį sprendimą.

Laiške savo Bromsgrovo rinkimų apygardos centrinėje Anglijoje vadovui jis rašė, kad būti parlamento nariu ir dirbti vyriausybėje buvo „mano gyvenimo privilegija“.

„Esu be galo dėkingas už suteiktą galimybę tarnauti“, – pridūrė milijonierius, buvęs investicijų bankininkas.

S. Javidas, pakistaniečio imigranto, autobuso vairuotojo sūnus, buvo pirmasis azijiečių kilmės britas JK vidaus reikalų sekretoriaus ir iždo kanclerio postuose.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat dirbo sveikatos apsaugos sekretoriumi, o šių metų pradžioje dalyvavo rinkimų kampanijoje, kad pakeistų B. Johnsoną.

2020 metų vasarį jis pasitraukė iš Iždo departamento, atsisakęs premjero biuro įsakymo atleisti visus savo specialiuosius patarėjus. Jį pakeitė Rishi Sunakas (Rišis Sunakas), kuris dabar yra JK premjeras.

R. Sunakas sakė, kad jam buvo „liūdna“ matyti išeinantį savo „gerą draugą“ ir „Žvaigždžių karų“ gerbėją S. Javidą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tegul jėga būna su tavimi, Saj“, – pridūrė jis.

R. Sunakas, spalį perėmęs postą iš L. Truss, bando susigrąžinti paramą prieš rinkimus.

Tačiau jo laukia sunki kova dėl pragyvenimo išlaidų krizės, kuri mažina pajamas ir skatina masinius streikus.

Konservatorių partija savo parlamento nariams davė laiko iki gruodžio 5 dienos pranešti, ar jie dalyvaus kituose rinkimuose, kai bus perbraižyti daugelio rinkimų apygardų žemėlapiai.

Pasak buvusiam ministrui pirmininkui artimų šaltinių, B. Johnsonas ketina vėl kandidatuoti. Buvo spėliojama, kad jis pasitrauks iš parlamento ir pasiners į rašymą ir viešųjų kalbų sakymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų