• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas Bulgarijos policininkas, patruliavęs prie šalies sienos su Turkija, buvo nušautas, antradienį pranešė pareigūnai.

Vienas Bulgarijos policininkas, patruliavęs prie šalies sienos su Turkija, buvo nušautas, antradienį pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Tai įvyko Europos Sąjungos šaliai patiriant į ją siekiančių patekti žmonių antplūdį.

Bulgarija savo 259 km pietrytinę sieną su ES nepriklausančia Turkija sutvirtino spygliuotos vielos tvora, tačiau užtvara buvo apgadinta ją kirsti bandant daugybei migrantų.

Šaudymo incidentas įvyko vėlai pirmadienį netoli Golijamo Dervento kaimo pasienyje, kai 30 metų policininkas kartu su kareiviu sustabdė savo patruliavimo automobilį, kad patikrintų įpjovą tvoroje.

„Policininkas apšvietė Turkijos teritoriją, pasigirdo šūviai, ir jis žuvo. Karys spėjo pasislėpti už automobilio“, – žurnalistams netoliese esančiame Elchovo mieste pasakojo Vidaus reikalų ministerijos administracijos vadovas Petaras Todorovas, anksti antradienį apsilankęs įvykio vietoje.

Remiantis kareivio liudijimu, per tvoros plyšį buvo paleista maždaug 10–15 šūvių. Po jų grupė žmonių atsitraukė atgal į Turkijos teritoriją, pridūrė P. Todorovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Turkijos valdžios institucijos mus patikino, kad šie žmonės bus surasti ir nubausti“, – teigė Vidaus reikalų ministras Ivanas Demerdžijevas.

REKLAMA

Šiais metais Bulgarijoje padaugėjo bandymų kirsti sieną.

Pasienio policijos duomenimis, vien per pirmuosius aštuonis 2022 metų mėnesius buvo įvykdyta daugiau nei 80 tūkst. bandymų, o per visus 2021 metus jų buvo apie 40 tūkstančių.

Siekiant sustiprinti sienos apsaugą, nuo šių metų pradžios į šią teritoriją buvo pasiųsta 800 papildomų policijos pareigūnų ir 200 karių – jie prisijungė prie ten patruliuojančių 1 tūkst. pasienio policijos pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA

Du policijos pareigūnai žuvo rugpjūtį, kai jiems mėginant sustabdyti migrantus gabenusį autobusą, šis įsirėžė į jų tarnybinį automobilį netoli Juodosios jūros pakrantės miesto Burgaso.

Šaudynės prie pietrytinės Bulgarijos sienos su Turkija yra retos. 2015 metų spalį kulkai atšokus rikošetu, žuvo Afganistano pilietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų