Briuselis ruošiasi akistatai su naująja „Margaret Thatcher“

Briuselio pareigūnai kaskart pamini žodį „kieta“, kalbėdami apie savo patirtį bendraujant su Theresa MayDidžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretore, kuri trečiadienį taps ministre pirmininke ir vadovaus deryboms dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos, rašo Briuselio nepriklausomas interneto leidinys „EUobserver“.

Diplomatai ir pareigūnai ES sostinėje turėjo progų susipažinti su ta gerai pasiruošusia derybininke, dalyvaudavusia posėdžiuose Briuselyje pastaruosius šešerius metus. „Ji pragmatiška, – sakė vienas pareigūnas, nepanoręs viešinti savo vardo. – Ji yra žmogus, su kuriuo galime dirbti.“

Kito ES pareigūno, pažįstančio Th.May iš vidaus reikalų ministrų tarybos posėdžių, įvertinimas buvo panašus: „Ji kieta. Ji labai iškalbi ir atkakliai gina savo poziciją.“

Pareigūnai Briuselyje sakė, kad Jungtinė Karalystė yra išsiderėjusi nesilaikyti daugelio ES vidaus reikalų ir teisingumo politikos nuostatų, bet Th.May dalyvaudavo visuose ministrų pasitarimuose ir būdavo labai aktyvi.

REKLAMA

Ji spaudė didinti bendradarbiavimą saugumo srityje, taip pat ragino bloko nares nustatyti tvarką, kad būtų renkami ES vidaus skrydžių keleivių vardai.

Pasak vieno šaltinio, būtent ji pirmoji pavartojo dabar jau mantra tapusią frazę migracijos politikoje: „Išardyti žmonių kontrabandininkų verslo ratą.“

Kiti šaltiniai vieningai tvirtino, kad Th.May yra racionali, kalbanti be užuolankų ir dalykiškai, rimta ir šalto būdo. Jie sutinka su mintimi, kad tapusi premjere Th.May bus nenuolaidi derybų partnerė. „Per posėdžius ji būdavo gerai informuota ir jausdavosi patogiai“, – sakė vienas šaltinis, pridūręs, kad dėl šių savybių ji pelnydavo partnerių pagarbą prie derybų stalo.

Šis ES pareigūnas pridūrė, kad netgi tuo atveju, jeigu Jungtinė Karalystė nevykdydavo kurios nors bendro ES politikos priemonės, Th.May dalyvaudavo ministrų diskusijose, mėgindama padėti pasiekti bendrą sutarimą. „Ji elgėsi kaip šeimos narė“, – sakė šaltinis.

„EUObserver“ pašnekovai taip pat atrodė jaučiantys palengvėjimą, kad nauja Britanijos lydere taps moteris, kuri gerai išmano ES darbą ir kuriai nereikės daug laiko nuspręsti, ką įmanoma ir ko neįmanoma pasiekti.

„Ji pažįsta ES institucijas, kontekstą, užkulisius. Ji suvokia visus sudėtingus aspektus, ir tai yra privalumas Britanijai bei ES-27 būsimose derybose“, – aiškino vienas Bendrijos diplomatas. Jis taip pat pripažino, kad būtent dėl bloko reikalų išmanymo Th.May Europos Sąjungoje buvo laikoma „pageidautina kandidate“ perimti vadovavimą Britanijos toriams.

Silpnoji vieta“

Antradienį jau nebebuvo tiesioginių Europos Komisijos raginimų, kad Th.May kuo greičiau inicijuotų Britanijos išstojimo iš bloko procedūrą pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį.

Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris trečiadienį pasiųst laišką Theresai May.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2016-07-13 13:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiūrėjau per Rusijos TV, kaip vienas komentatorius aiškino:
"Tečer sugebėjo iš ES iškovoti beveik viską, gi Teresa May viską praras,
Britanijos ekonomika tik smuks, Britanijos įtaka pasaulyje ir Europoje sumenks..."
Tiesos gal ir yra šiuose žodžiuose, bet T. May galvota ir darbšti politikė, jai premjeraujant manau Didžioji Britanija išliks didžiąja visomis prasmėmis.
Atsakyti
0

t
to jonui
2016-07-13 16:14:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko baisaus,briuselio ponai nusivez kokias dvi furas moterisku batu ir derybos bus sekmingos.
Atsakyti
0

t
to to jonui
2016-07-13 16:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir lygis komentatoriaus "to jonas" ... nieko neišmano, bet maigyti klaviatūrą patinka...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų