Britų premjerė: jeigu Lietuva būtų užpulta, mes įvykdysime savo įsipareigojimus

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May patvirtino, kad Didžioji Britanija be jokių išlygų vykdys savo įsipareigojimus NATO, o puolimo atveju, pavyzdžiui Estijos ar Lietuvos, ateitų į pagalbą. Jos manymu, tą patį turėtų daryti ir JAV.

15

Th. May pažymėjo, kad britų kariai dalyvauja Estijoje vykstančiuose mokymuose, o tai parodo, kaip rimta NATO vertina savo įsipareigojimus, praneša „Independent“.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NATO oro erdvės apsaugos misija Baltijos šalyse

Pasak britų premjerės, 5-asis NATO straipsnis yra įpareigojantis karinio išpuolio atveju ginti visas šalis, kurios yra sąjungininkės.

„Kai kurie žmonės mano, kad JAV santykis vykdyti įsipareigojimus NATO pasikeitė. Remiantis tais pokalbiais, kuriuos aš turėjau, galiu pareikšti, kad JAV savo įsipareigojimus vykdo pilnai, o taip pat, kaip tai darome mes,“ – užtikrino Th. May.

JAV paspartino karių perkėlimą į Rytų Europą

Karinės technikos ir karių atvykimas žymi naujo etapo pradžią įgyvendinant operaciją „Atlantic Resolve“ (Atlantinis ryžtas), rašo BBC. Pagal šį planą numatoma nuolat Europoje laikyti JAV šarvuotosios brigados dydžio pajėgas ir rotuoti jas kas devynis mėnesius.

Naujai atsiųstos pajėgos pirmiausiai susirinks Lenkijoje ir vėliau bus paskirstytos septyniose šalyse nuo Estijos iki Bulgarijos, o jų štabas įsikurs Vokietijoje.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NATO tankai Vokietijoje

Be to, JAV, Britanija, Vokietija ir Kanada šiemet į Estija, Latvija, Lietuvą ir Lenkiją taip pat pasiųs keturis batalionus, iš viso apie 4 000 karių – po vieną į kiekvieną šalį.

Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją. Bloko narių nuogąstavimai dėl Maskvos veiksmų padidėjo, kai Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.

Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

Iš pradžių buvo planuojama, kad amerikiečiai kariai į Europą atvyks sausio pabaigoje, tačiau prezidentas B.Obama paspartino procesą, kad jo įpėdinis Donaldas Trumpas, perimsiantis valdžią sausio 20-ąją, negalėtų jo sustabdyti.

 


Rašyti komentarą...
I
Ivanai
2017-01-10 20:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
ką tu gali komentuoti? Pirma išmok bent rašyti.
O Britanija niekada žodžiais nesimėtė, kas bent kiek žino istoriją, tai savo jie visuomet atsiims. Folklendo kare su Argentina reikėjo trenktis per pusę pasaulio, o Argentinai karo veiksmai vyko panosėje. Britai juos sumalė visiškai ir greitai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų