Britų karalienė pajuokavo: aš vis dar gyva Slegia rūpesčiai dėl „Brexit“

„Aš vis dar gyva“, – pajuokavo britų karalienė Elizabeth II pirmadienį, kai jos buvo paklausta apie sveikatą per pirmus viešus renginius po Didžiosios Britanijos referendumo, kuriame buvo nubalsuota už šalies išstojimą iš Europos Sąjungos (ES).

Tokia trumpa pastaba buvo pasakyta po kelių dramatiškų dienų, kai atsistatydino ministras pirmininkas, svaro kursas krito iki žemiausio per 30 metų lygio, o Anglija Europos futbolo čempionate šokiruojamai pralaimėjo Islandijai.

Tada prasidėjo monarchės dviejų dienų apsilankymas Šiaurės Airijoje, kur ji susitiko su lyderiais, tarp jų – Martinu McGuinnessu, buvusiu Airių respublikonų armijos (IRA) nariu, kuris dabar yra šios britų valdomos provincijos pirmojo ministro pavaduotojas.

„Sveiki, kaip gyvuojate?“ – paklausė M.McGuinnessas tiesdamas ranką ir sveikindamasis su karaliene per televizijos transliuotą susitikimą.

„Aš vis dar gyva, šiaip ar taip. Ha, – nusijuokė Elizabeth II, spausdama jam ranką. – Buvom gana užsiėmę. Nemažai kas vyko.“

Neaišku, ar jos komentaras buvo užuomina apie politinius įvykius Britanijoje, ar, galbūt, apie neseniai įvykusias dvi jos gimtadienio šventes.

REKLAMA

Karalienė, kuriai šiemet suėjo 90 metų, pridūrė, kad buvo užsiėmusi „dviejų gimtadienių“ šventimu. Pagal britų tradiciją, monarchės gimtadienis švenčiamas du kartus.

 

Siūlymai dėl referendumo – vėl ant stalo

Elizabeth II nepaskelbė pareiškimo dėl Britanijos nubalsavimo už išstojimą iš ES – sukrečiančio rezultato, kuris sukėlė įtampą jos Jungtinėje Karalystėje.

Rinkėjai Škotijoje ir Šiaurės Airijoje parėmė pasilikimą Bendrijoje, bet parama išstojimui Anglijoje ir Velse nulėmė „Brexit“ pergalę, už kurią bendrai referendume balsavo 52 proc. rinkėjų.

Tai reiškia, kad „ant stalo“ vėl yra referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės klausimas, sakė Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon, kuri viliasi išlaikyti Škotiją Europos Sąjungoje.

M.McGuinnesso partija „Sinn Fein“, kuri nori, kad Šiaurės Airija atsiskirtų nuo Jungtinės Karalystės ir susivienytų su Airija, po JK referendumo dėl narystės ES greit paragino surengti balsavimą dėl Airijos vienybės.

Po audiencijos pas karalienę, vykusios už uždarų durų, M.McGuinnessas atsisakė komentuoti, ar jie aptarė referendumą.

„Mes aptarėme daug dalykų, kurių nė vieno jums nepasakysiu“, – sakė M.McGuinnessas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų