Sveikatos ekspertai perspėja, kad per ateinančius 20 metų Didžiojoje Britanijoje bus užregistruota iki 250 tūkst. su alkoholio vartojimu susijusių mirčių, jei vyriausybė nesiims skubių priemonių, skelbia naujienų kanalas „Sky News“.

Britanijos nacionalinis statistikos biuras pranešė, kad 2009 metais šalyje dėl su alkoholio vartojimu susijusių priežasčių mirė 8664 žmonės. Palyginimui: 2000-aisiais tokių mirčių buvo 6884.

Sveikatos ekspertai perspėja, kad tokių mirčių tik daugės, nes dabartiniai vyriausybės veiksmai nesprendžia problemos. Britanijos vyriausybė jau pasiūlė uždrausti pardavinėti alkoholinius gėrimus mažiau nei už savikainą, be to, ketina padidinti akcizą stipresniam alui.

Vienas iš straipsnio, kuriame nagrinėjama alkoholio vartojimo Britanijoje problema, autorius, buvęs Karališkojo gydytojų koledžo prezidentas profesorius Janas Gilmoras (Ian Gilmore), sako: „Žvelgiant į įrodymus galima teigti, kad kaina yra gyvybiškai svarbus veiksnys. Manau, visi stambūs šios srities žaidėjai tiki, kad maždaug 50 pensų siekianti alkoholio vieneto kaina išgelbėtų tūkstančius gyvybių.“

Savo ruožtu, alkoholinių gėrimų gamintojai teigia, kad daug geriama ir tose šalyse, kur alkoholis kainuoja brangiai.

Remiantis statistika, Britanijoje 31 proc. vyrų ir 20 proc. moterų per savaitę išgeria daugiau alkoholio nei rekomenduojama. Maždaug kas dvidešimt penktas suaugęs žmogus yra priklausomas nuo alkoholio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų