Britanija išsprendė 2017-ųjų pirmininkavimo ES klausimą

Didžioji Britanija kitais metais nepirmininkaus Europos Sąjungai (ES), kaip buvo planuota, ir po referendumo už „Brexit“ atsisako to vaidmens, trečiadienį paskelbė naujosios ministrės pirmininkės Theresos May biuras.

T.May antradienį telefonu informavo Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską apie savo sprendimą ir pažymėjo, kad jos vyriausybė bus „labai užsiėmusi derybomis dėl išstojimo iš ES“, sakė atstovas.

„Ministrė pirmininkė užsiminė, kad JK (Jungtinė Karalystė) turėtų atsisakyti rotacinio pirmininkavimo (ES) Tarybai, šiuo metu numatyto antrajai 2017 metų pusei, ir pažymėjo, kad mes teiksime prioritetą deryboms išstoti iš Europos Sąjungos“, – sakė Dauningo gatvės atstovė.

„Donaldas Tuskas sveikino ministrės pirmininkės greitą sprendimą šiuo klausimu, kuris sudarys sąlygas Tarybai ... suderinti kitaip“, – sakė atstovė.

Europos Sąjungos Tarybai, kuriai priklauso 28 ES narių ministrai, po pusmetį pasikeisdamos pirmininkauja šalys narės.

ES ambasadoriai vėliau trečiadienį susitiks nuspręsti, kas pakeis Britaniją.

Šiuo metu, iki gruodžio 31 dienos, pirmininkauja Slovakija, o paskui pirmininkaus Malta, iš kurios šį vaidmenį kitų metų liepos 1 dieną turėjo perimti Britanija.

REKLAMA

T.May pakartojo D.Tuskui, kad nori derybų dėl Britanijos pasitraukimo iš bloko „konstruktyvioje ir pragmatiškoje dvasioje“, bet pridūrė, kad reikės laiko pasirengti, sakė atstovė.

Ji pridūrė: „Donaldas Tuskas dar kartą patikino ministrę pirmininkę, kad padės šiam procesui vykti kaip įmanoma sklandžiau. Jie užbaigė (tuo, kad) laukia stiprių darbo santykių, ir sutiko, kad turėtų netrukus susitikti Briuselyje ar Londone.“

Belgija „pasirengusi“ vietoje Britanijos pirmininkauti ES

Belgija yra pasirengusi 2017 metų antrąjį pusmetį pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) vietoje Didžiosios Britanijos, kuri paskelbė šio vaidmens atsisakanti ir prioritetą suteikianti deryboms dėl išstojimo iš bloko, trečiadienį sakė vienas belgų pareigūnas.

„Belgija yra pasirengusi perimti šį pirmininkavimą, jei mūsų bus paprašyta“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Didier Vanderhasseltas.

Britų ministrės pirmininkės Theresos May atstovė anksčiau sakė, kad Britanija kitais metais nepirmininkaus ES kaip buvo planuojama, nes vyriausybė „ teiks prioritetą deryboms išstoti iš Europos Sąjungos“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų