„Brexit“ rėmėjų protestas: save lygino su Lietuva

Savaitgalį per Londoną nuvilnijo dvi protestų bangos – vieną jų sukėlė prieš imigrantus nusiteikę asmenys, tačiau šį susibūrimą nustelbė gerokai gausesnės jų oponentų gretos.

5

Sekmadienio popietę centrinėje Londono dalyje susirinko apie 5 tūkst. protesto „Brexit išdavystė“ dalyvių. Juos čia sukvietė prieštaringa reputacija garsėjantis Tommy Robinsonas – buvęs nacionalistų grupuotės „Anglijos gynybos lyga“ (AGL) lyderis ir dabartinis partijos UKIP narys.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestas Londone

„Anglijos gynybos lyga“ skelbia, kad Anglija priklauso anglams, siūlo uždrausti šalyje gyventi musulmonams, kitos rasės ar tautybės žmonėms. Grupuotė anksčiau ne kartą organizavo protestus, kurie baigėsi smurto protrūkiais. Jos nariai besąlygiškai remia „Brexit“ – pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Tačiau sekmadienį į protestą rėmėjus sukvietęs T. Robinsonas skelbė, kad dabartinis Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš bendrijos scenarijus prilygsta tautos išdavystei.

Jie siūlo nepritarti premjerės Theresos May komandos „Brexit“ planui, dėl kurio JK Parlamentas balsuos gruodžio 11-ąją. Protestuotojai vyriausybės vadovę vadino išdavike, plakatuose ji buvo prilyginama apaštalui Judui. Vienas dalyvis laikė kartuves – kaip bausmės išdavikams simbolį.

 

 

 

Viena iš protestuotojų – 72 metų Madeleine Jenkins – tikino, kad JK turėtų pasitraukti be susitarimo ir palygino savo šalį su Lietuva.

„Dabartinis pasitraukimo planas yra visiška nesąmonė ir mes norime gyventi pagal pasaulinės prekybos organizacijos taisykles. Tai neturėtų mūsų gąsdinti, juk nenorime priklausyti komunistinei bendrijai.

Norime būti nepriklausoma šalis, taip, kaip ir tos Rytų Europos šalys, kurios šiandien nebūtų tuo, kuo yra, jeigu nebūtų išsivadavusios iš totalitarinio režimo“, – Lietuvos ir kitų, anksčiau Sovietų Sąjungai priklaususių valstybių istoriją priminė moteris.

REKLAMA

JK pasitraukimas iš ES be susitarimo britams reikštų didžiulę finansinę naštą, tačiau šalis atgautų visišką sienų kontrolę.

Teigiama, kad sekmadienį į šį protestą susirinko apie 3 tūkst. žmonių. Tuo pačiu metu centriniame Londone surengtas ir jų oponentų protestas, kuriuo norėta parodyti, jog tauta nepritaria nacionalistų ir rasistų judėjimams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų