Bidenas apie Trumpo atsisakymą pripažinti pralaimėjimą: „Tai gėdinga“

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pavadino „gėdingu“ kadenciją baigiančio valstybės vadovo Donaldo Trumpo atsisakymą pripažinti pralaimėjimą rinkimuose, tačiau pabrėžė, kad dabartinė kebli padėtis nepaveiks pasirengimo valdžios perėmimui.  

„Tiesiog manau, jog tai gėdinga, atvirai kalbant“, – sakė J. Bidenas, paklaustas, ką mano apie D. Trumpo atsisakymą pripažinti pralaimėjimą lapkričio 3 dieną vykusiuose rinkimuose. 

„Kaip galėčiau tai pasakyti taktiškai? Manau, tai dėl to nukentės prezidento palikimas“, – sakė išrinktasis prezidentas žurnalistams Vilmingtono mieste Delavere, kur gyvena. 

Praėjus daugiau nei savaitei po rinkimų D. Trumpas toliau demonstruoja ryžtą nepalikti Baltųjų rūmų, kalbėdamas, jog tuoj laimės rinkimus, ir teikdamas teismams skundus dėl tariamo sukčiavimo, nors iki šiol nepateikė nė menkiausio įrodymo šiems savo kaltinimams pagrįsti.   

Tuo metu J. Bidenas linkęs ignoruoti D. Trumpą. 

„Faktas, kad jie šiuo metu nenori pripažinti mūsų pergalės, nepaveiks mūsų planavimo“, – sakė jis. 

Demokratas leido suprasti, kad nepaisant D. Trumpo bandymų trukdyti valdžios perėmimo procesui, jo, kaip išrinktojo prezidento, statusas su kiekviena diena stiprėja.    

Antradienį J. Bidenas kalbėjosi su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Johnsonu, Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Vokietijos kanclere Angela Merkel bei Airijos vyriausybės vadovu Michealu Martinu.  

Žurnalistų paklaustas, kokia buvo jo pagrindinė žinia šiems lyderiams, J. Bidenas atsakė: „Sakau jiems, kad Amerika sugrįžo. Mes sugrįžtame. Yra ne tik Amerika.“  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų