Belgijos premjeras: koronavirusas šalyje plinta greičiau nei tikėtasi

Belgijos ministras pirmininkas Alexander'as De Croo ketvirtadienį pareiškė, kad šalyje fiksuojama daugiau nei buvo tikėtasi COVID-19 ir hospitalizacijos atvejų, nors praėjusią savaitę kovos su epidemija priemonės buvo sugriežtintos.

Remiantis premjero pareiškimu, sergamumas šia infekcija viršijo „net pesimistiškiausias kreives“, kurias praėjusią savaitę nubrėžė ekspertai.

„Naujausi surinkti duomenys rodo, kad... padėtis gerokai pablogėjo“, – pridūrė A. De Croo prieš penktadienį vyksiantį neeilinį posėdį, kuriame bus svarstomas papildomų priemonių taikymas.

Belgijoje, kaip ir dar keliose Europos šalyse, artėjant žiemai smarkiai auga naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius, nepaisant gana sėkmingos skiepijimo kampanijos.

Praėjusią savaitę A. de Kroo vyriausybė paskelbė vėl įvedanti griežtesnes kovos su COVID-19 taisykles, įskaitant privalomą darbą namuose ir būtiną kaukės dėvėjimą.

Naujiems ribojimams pritarė ne visi. Sekmadienį protestuoti prieš naujas priemones į gatves išėjo apie 35 tūkst. žmonių, per tas akcijas prasiveržė smurtas.

Kai kurie protestuotojai priešinosi vakcinacijai, kiti – privalomoms sveikatos apsaugos priemonėms, kurias jie laiko asmens laisvės pažeidimais.

Remiantis vyriausybės pareiškimu, A. De Croo ir keturiems jo kabineto nariams pirmadienį buvo skirta izoliacija po kontakto su Prancūzijos premjeru Jeanu Castexu (Žanu Kasteksu), kuriam vėliau testu buvo patvirtinta COVID-19.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų