• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6 val. ryto panaikinus komendanto valandą, Libano sostinės gatvėje tvyrojo nerimastinga ramybė. Mieste duris atvėrė mažai parduotuvių ir įmonių, o mokyklos ir universitetai pagal vyriausybės nurodymą nedirbo.
Armija komendanto valandą paskelbė ketvirtadienį po įnirtingų sunitų ir šiitų susirėmimų, per kuriuos dar 151 žmogus buvo sužeistas.
"Manome, kad šiuo metu viskas yra kontroliuojama", - penktadienio rytą sakė vienas armijos atstovas spaudai.
"Jeigu niekas nepasikeis, šį vakarą komendanto valanda nebus paskelbta", - teigė jis ir pridūrė, kad "pasikeitus situacijai, vėl bus imtasi tokių priemonių kaip komendanto valanda".
Pasak jo, armija nuo antradienio, kai Sirijos remiamos ir šiitų grupuotės "Hizbollah" vadovaujamos opozicijos protestai virto kruvinomis riaušėmis, "sulaikė apie 200 asmenų".
Susirėmimai, kurie vėl įsiplieskė ketvirtadienį, kai pagrindinėje Beiruto arabų universiteto teritorijoje prasiveržė smurtas tarp studentų, buvo įnirtingiausi gatvės mūšiai nuo pat 1975 - 1990 metų pilietinio karo pabaigos, privertę būgštauti, kad šalyje vėl kils tarpkonfesinė įtampa.
Riaušės aptemdė Paryžiuje vykusią donorų konferenciją, kurios metu ministro pirmininko Fouado Sinioros (Fuado Sinioros) vyriausybei buvo skirta 7,6 mlrd. dolerių (21 mlrd. litų).
Riaušės baigėsi tik tada, kai abiejų pusių lyderiai paragino laikytis ramybės ir kai armija pirmą kartą nuo kruvinų darbininkų demonstracijų 1996 metais paskelbė komendanto valandą.
Nuo lapkričio, kai atsistatydino šeši prosiriški ministrai, ir kai gruodžio 1 dieną opozicija prie vyriausybės institucijų pradėjo ilgalaikį sėdimąjį protestą, Libaną yra ištikęs politinis paralyžius.
Opozicija reikalauja suformuoti naują nacionalinės vienybės vyriausybę, kurioje ji turėtų veto teisę, ir surengti pirmalaikius rinkimus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų