Baltieji rūmai pareiškė, kodėl staiga atšaukė susitikimą su Šiaurės Korėja Šiaurės Korėja išplatino pareiškimą

Baltieji rūmai ketvirtadienį pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė ateinantį mėnesį turėjusį įvykti susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu), nes Pchenjanas nesilaiko duoto žodžio.

15

„Buvo sulaužyta virtinė pažadų, ir tai paskatino Jungtines Valstijas sustoti ir susimąstyti“, – sakė Baltųjų rūmų aukšto rango pareigūnas, pageidavęs neviešinti savo vardo.

„Prezidentas D. Trumpas pasisako už diplomatiją, tačiau tik tol, kol ji įmanoma“, – sakė pareigūnas ir pridūrė, kad prezidentas asmeniškai padiktavo laišką Kim Jong Unui, kuriame informavo apie savo sprendimą atšaukti birželio 12 dieną Singapūre planuotą susitikimą.

Pareigūnas nurodė, kad Pchenjanas neatsiuntė savo atstovų į Singapūre turėjusį įvykti parengiamąjį susitikimą su Baltųjų rūmų administracijos vadovo pavaduotoju.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiaurės Korėjos traukinys „Nr.1“: priešakyje bėgantys žvalgai ir omarai pietums

„Jie nieko nedarė, tik laukė. Šiaurės Korėjos atstovai nepasirodė. Jie nieko mums nepasakė. Jie paprasčiausiai neatvyko su mumis susitikti“, – kalbėjo pareigūnas.

Baltieji rūmai, be kita ko, laikosi nuomonės, kad Šiaurės Korėjos pyktis dėl JAV ir Pietų Korėjos bendrų karinių pratybų bei Pchenjano sprendimas dėl to atšaukti planuotas derybas su Seulo aukšto rango pareigūnais taip pat laikytini prieš viršūnių susitikimą duotų įsipareigojimų pažeidimu.

„Tai yra sulaužytas pažadas“, – sakė pareigūnas.

D. Trumpas sprendimą atšaukti viršūnių susitikimą paskelbė netrukus po to, kai Šiaurės Korėja pranešė „visiškai likvidavusi“ savo branduolinių bandymų poligoną.

Pungjė-ri poligonas, kuriame Šiaurės Korėja surengė visus šešis savo branduolinius bandymus, buvo sunaikintas per virtinę sprogimų stebint užsienio žurnalistams.

Baltieji rūmai pažymėjo, jog faktas, kad poligono likvidavimo nebuvo leista stebėti tarptautiniams stebėtojams, dar labiau pakirto pasitikėjimą Pchenjanu.

REKLAMA

(59 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jie išgyveno Šiaurės Korėjos žiaurumus – pas amerikiečių kankinius išskubėjo ir Melanija Trump

Jungtinėms Valstijoms buvo pažadėta, kad tarptautiniai ekspertai ir pareigūnai bus pakviesti stebėti, kaip likviduojamas poligonas, sakė minėtas Baltųjų rūmų pareigūnas.

„Tas pažadas taip pat buvo sulaužytas. Buvo pakviesti tik žurnalistai, todėl mes neturime patikimų įrodymų“, – sakė jis.

Šiaurės Korėja tikina vis dar esanti pasirengusi kalbėtis su JAV

Šiaurės Korėja penktadienį pareiškė vis dar norinti sėsti prie derybų stalo su Jungtinėmis Valstijomis, prezidentui Donaldui Trumpui atšaukus planuotą viršūnių susitikimą, ir pažymėjo „labai apgailestaujanti“ dėl tokio jos sprendimo.

„Staiga paskelbtas pareiškimas apie atšaukiamą viršūnių susitikimą mums buvo netikėtas. Galime tik labai dėl jo apgailestauti“, – sakoma užsienio reikalų ministro pirmojo pavaduotojo Kim Kye Gwano (Kim Kjė Gvano) pareiškime, kurį išplatino valstybinė naujienų agentūra KCNA.

„Dar kartą pareiškiame Jungtinėms Valstijoms, kad norime bet kuriuo laiku ir bet kokiu formatu sėsti prie derybų stalo spręsti problemos“, – pridūrė viceministras.

D. Trumpas ketvirtadienį atšaukė birželio 12-ąją Singapūre turėjusį įvykti susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu), apkaltinęs Pchenjano režimą „atviru priešiškumu“. Jis taip pat griežtai įspėjo Šiaurės Korėjos nesiimti jokių „kvailų ar neapgalvotų veiksmų“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų