Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusija su Tarptautiniu valiutos fondu pradėjo svarstyti naują programą, birželio 13 d. pranešė TVF misijos Baltarusijoje vadovas Krisas Džarvisas (Chris Jarvis). Fondo atstovas pažymėjo, kad kol kas apie galimas paramos apimtis kalbėti anksti, nes "laukia ilgas kelias, būtina svarstyti tolesnę makroekonominę politiką Baltarusijoje, tartis dėl struktūrinių pertvarkymų" siekiant užtikrinti įmonių ir finansinės sistemos efektyvumą.

REKLAMA

"Prieš svarstant šios paramos apimtis, - jo žodžius cituoja Baltarusijos žiniasklaida, - būtina suderinti priemones struktūrinių pertvarkymų ir makroekonominės politikos srityje". TVF atstovas pareiškė, kad fondas toliau bendradarbiaus su šalies vyriausybe ir Nacionaliniu banku, kad pasiektų konkrečių susitarimų.

TVF rekomendavo Baltarusijos vyriausybei atsisakyti planų didinti atlyginimus ir pereiti prie lankstaus valiutos kurso režimo, kuris sumažintų valstybės biudžeto ir einamosios sąskaitos deficitus. "Valstybė turi sumažinti biudžeto deficitą ir šiais metais atsisakyti planų didinti atlyginimus", - pareiškė TVF misijos Baltarusijoje vadovas.

'Žinome, kad kainos auga, ir tokiomis sąlygomis, nedidinant atlyginimo, sunku išgyventi. Tačiau ženkliai padidinus atlyginimus vėl šoktelės kainos ir susidarys uždaras ratas", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

K. Džarvisas pabrėžė, kad Baltarusijoje pastebima rimta ekonominė krizė. "Mes rekomendavome valstybinės valdžios institucijoms dirbti drauge ir parengti aiškų pasitraukimo iš krizės planą. Valstybė turi paaiškinti gyventojams, ką ji darys ir kaip", - sakė TVF misijos vadovas,

"Manau, kad Baltarusija yra moki ir pajėgi padengti savo skolą. Iš vyriausybės ir Nacionalinio banko sulaukėme patikinimų, jog skola bus dengiama... ir yra objektyvių prielaidų tuo patikėti", - sakė K. Džarvisas spaudos konferencijoje Minske.

"Manome, kad užsienio skola yra valdoma, kaip ir jos mokėjimų grafikas... Apskritai sugebėjimas išmokėti užsienio skolą priklauso nuo ekonomikos valdymo lygio. Mūsų rekomenduojamos priemonės turėtų padėti aptarnauti užsienio skolą", - pastebėjo TVF atstovas.

Atakuotas prezidento tinklalapis

Pirmadienio pavakarę maždaug pusantros valandos neveikė Baltarusijos prezidento tinklalapis, patyręs programišių DoS (Denial of Service) ataką. Apie numatomą puolimą programišiai, greičiausiai iš Rusijos, paskelbė prieš dvi dienas, teigdami, jog tai būsiąs kerštas už tai, kad Aliaksandras Lukašenka "praš...ko tokią šalį". Tuo metu, kai tinklalapį programišiai buvo užblokavę, tinklalapio adresu buvo matyti užrašas "Linkime baltarusiams kuo greičiau įveikti krizę ir turėti naują, adekvatų vadovą".

REKLAMA
REKLAMA

Per protestus Bruzgių pasienio punkte sulaikyti 22 žmonės

Laikinai einantis Vidaus reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių valdybos viršininko pareigas Konstantinas Šalkevičius pranešėm kad per nesankcionuotą akciją Bruzgių tarptautinio leidimų punkte prie sienos su Lenkija sulaikyti 22 žmonės. Šis skaičius negalutinis. Šiuo metu teisėsaugos pareigūnai aiškinasi akcijos organizatorius ir aktyvius dalyvius, sakė K. Šalkevičius. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, akcijoje dalyvavo apie 200 žmonių.

Sulaikytiems nesankcionuotos akcijos dalyviams surašyti administraciniai protokolai pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius.

Gardine teisiamas žurnalistas A. Počobutas

Gardino teisme nagrinėjama žurnalisto Andrejaus Počobuto baudžiamoji byla. Ten antradienį prasidėjo uždaras teismo procesas. Žurnalistas kaltinamas pagal du straipsnius (Baltarusijos prezidento įžeidimas) ir (šmeižtas Baltarusijos prezidento adresu). Maksimali bausmė pagal pirmąjį straipsnį - ketveri laisvės atėmimo metai, pagal antrąjį - dveji metai, rašo "BelaPan".

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistas teisiamas už 2010-2011 metais paskelbtus tekstus, kuriuose kritikavo A. Lukašenką.

A. Počobutas tvirtina neleidęs sau jokių įžeidimų A. Lukašenkos adresu. "Galbūt kritika buvo griežta, tačiau įžeidinėti prezidento sau neleidau", - pareiškė tuomet žurnalistas komentuodamas agentūrai "BelaPan" prokuratūros pretenzijas.

Demokratinių jėgų aktyvisto bute atlikta krata

Kaip agentūrai "BelaPan" pranešė Bresto demokratinių jėgų aktyvistas Ivanas Stasiukas, į jo butą, kur jis gyvena su tėvais, atvyko trys milicijos darbuotojai. Jie pateikė nurodymą atlikti kratą dėl bylos, susijusios su Teisingumo rūmų padegimu Minske. Krata buvo vykdoma apie valandą laiko.

Iš aktyvisto konfiskuotas sisteminis kompiuterio blokas, ginklas, 1260 skrajučių su informacija apie tai, kad Aliaksandras Lukašenka nenugalėjo gruodžio 19 d. rinkimuose. Aktyvistas buvo sulaikytas iš birželio 3 į 4 d. naktį Breste, geležinkelio stotyje. Iš stoties jis buvo nugabentas į saugumo tarnybą ir apklaustas. Apklausa truko apie tris valandas.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos milijardas

Baltarusija ir Kinijos eksporto ir importo bankas "Eximbank" antradienį pasirašė susitarimus dėl daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių paskolos bendrai įgyvendinamiems projektams finansuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų