Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos gynybos ministras Viktaras Chreninas penktadienį perspėjo, kad jo šalis pateiktų griežtą karinį atsaką į bet kokias atakas, susijusias su migrantų krize prie sienos su Lenkija.

Baltarusijos gynybos ministras Viktaras Chreninas penktadienį perspėjo, kad jo šalis pateiktų griežtą karinį atsaką į bet kokias atakas, susijusias su migrantų krize prie sienos su Lenkija.

REKLAMA

Siekdama suvaldyti šią krizę Lenkija prie sienos su Baltarusija sutelkė 15 tūkst. karių, įrengė pjaunančios vielos užtvaras ir patvirtino nutarimą pastatyti ilgalaikę tvorą.

Anot V. Chrenino, atrodo, kad Lenkija nori įtraukti Europą į didelio masto karinį konfliktą su Baltarusija. Ministras teigė, kad karių telkimas prie Baltarusijos sienų „jokiu būdu nesusijęs“ su migrantų krize.

„Baltarusijos ginkluotosios pajėgos pasiruošusios griežtai atsakyti į bet kokias atakas, – sakoma V. Chrenino vaizdo pareiškime. – Ultimatumų, grasinimų ir šantažo kalba yra nepriimtina.“

„Norėtume perspėti „karštas galvas“ nepervertinti savo galimybių“, – pridūrė jis ir pabrėžė, kad Baltarusijos sąjungininkė Rusija pasiruošusi padėti užtikrinti šalies saugumą.

REKLAMA

Padidėjus įtampai dėl migrantų krizės prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos, Rusija anksčiau penktadienį pranešė surengusi „neplaninį karinės parengties patikrinimą“ ir išsiuntusi į Baltarusiją oro desantininkų dalinį.

Demonstruodama palaikymą Minskui Rusija šią savaitę taip pat buvo pasiuntusi savo strateginių bombonešių patruliuoti Baltarusijos oro erdvėje.

Tuo metu prieš Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą nusistačiusių buvusių jėgos struktūrų pareigūnų grupė BYPOL pranešė, kad per rusų parašiutininkų pratybas vakarinėje Gardino srityje žuvo du kariai – šuolio metu ore susidūrę karininkas ir šauktinis. Oficialios tarnybos šios informacijos nepatvirtino.

Šimtai migrantų, tarp kurių didelę dalį sudaro Irako piliečiai, jau kelias dienas yra įstrigę prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos, tikėdamiesi patekti į Europos Sąjungos teritoriją, nors orai vis labiau vėsta.  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) anksčiau penktadienį nurodė esanti „labai susirūpinusi“ dėl šių žmonių padėties.

Lenkija atsisako juos įsileisti, o Vakarų šalys kaltina A. Lukašenkos režimą apgaulingais pažadais viliojant šiuos žmones į savo šalį ir siunčiant juos veržtis pro Lenkijos ir kitų kaimyninių Europos Sąjungos šalių sienas, keršijant už Bendrijos sankcijas Minskui, įvestas dėl represijų prieš opoziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų