Baltarusijos AT atmetė kandidatu į prezidentus neįregistruoto Babarykos skundą

Baltarusijos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį atmetė Viktoro Babarykos skundą dėl Centrinės rinkimų komisijos sprendimo neįregistruoti jo kandidatu į prezidentus.

Teismas savo pranešime sakė, kad skundas atmestas, nes jį pateikė ne pats V. Babaryka, kuris šiuo metu yra laikomas areštinėje dėl kaltinimų finansiniais nusikaltimais, o jo štabo teisininkas Maksimas Znakas.

„Teisę teisme apskųsti atsisakymą įregistruoti į kandidatus į Baltarusijos Respublikos prezidentus įstatymas numato tik asmeniui, kuris pretenduoja į kandidatus į Baltarusijos Respublikos prezidentus“, – sakoma teismo tinklalapyje paskelbtame pranešime.

M. Znakas savo ruožtu sakė: „Notarinio įgaliojimo mano vardu, kuriame nurodyta, be kita ko, teisė kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą ir pasirašyti visus skundus, numatytus Rinkimų kodekse, regis, Aukščiausiasis Teismas nepripažįsta.“

Jis nurodė, kad teismui bus pateiktas pakartotinis skundas.

Vyriausioji rinkimų komisija (CRK) antradienį atsisakė įregistruoti buvusį „Belgazprombank“ vadovą V. Babaryką ir buvusį Aukštųjų technologijų parko vadovą V. Cepkalą kandidatais į prezidentus, argumentuodama taisyklių pažeidimais dėl neteisingai užpildytų pajamų deklaracijų ir nepakankamu surinktų piliečių parašų skaičiumi.

Opozicija vienija jėgas

Kandidatais rugpjūčio 9 dieną numatytuose rinkimuose įregistruoti penki asmenys: dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, buvusi parlamento narė Ana Kanopackaja, „Baltarusijos socialdemokratų Hramados“ pirmininkas Sergejus Čerečenis, visuomeninio susivienijimo „Sakyk tiesą“ pirmininkas Andrejus Dmitrijevas ir viena opozicijos atstovė – populiaraus tinklaraštininko Sergejaus Tichanovskio žmona Svetlana Tichanovskaja.

Ketvirtadienį S. Tichanovskajos komanda suvienijo jėgas su buvusių pretendentų į prezidentus V. Babarykos ir V. Cepkalos štabais.

REKLAMA

„Šiandien įvyko trijų alternatyvių kandidatų štabų susitikimas...Vienijame savo pastangas“, – rašoma V. Babarykos kampanijos išplatintame pareiškime.

Jame taip pat išdėstyti pagrindiniai jungtinio štabo rinkimų kampanijos principai.

„Raginsime rinkėjus atvykti į rinkimus [rugpjūčio] 9 dieną ir balsuoti. Paleisime politinius kalinius, ekonominius kalinius ir suteiksime teisę nagrinėti bylas nepriklausomuose ir sąžininguose teismuose. Rengsime pakartotinius sąžiningus rinkimus po 2020 metų rugpjūčio 9 dienos“, – nurodoma pareiškime.

Be to, štabai informuos rinkėjus apie poreikį apginti savo balsą, kvies baltarusius dalyvauti sąžiningų rinkimų iniciatyvose ir tapti stebėtojais. Štabai taip pat ragins balsuojant naudoti mechanizmus, kurie bus siūlomi norintiems fiksuoti savo balsus bei dalyvavimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų