Baltarusiai nepabūgo Lukašenkos grasinimų šaudyti tikromis kulkomis: gatvėse vėl nesuskaičiuojamos minios

Šiandien Baltarusijoje, praėjus 71-nai dienai po suklastoto diktatoriaus perrinkimo – į gatves išėjo neįtikėtinos minios režimu nepatenkintų baltarusių. Laisvės trokštantys mūsų kaimynai eilinį kartą rodo, kad ir grubesniais susidorojimais ir net grasinimais šaudyti kovinėmis kulkomis jų neišgąsdinsi. Beje šis sekmadienis – paskutinis prieš opozicijos paskelbtą „Liaudies ultimatumą“ Lukašenkai.

Minsko Lebiažo rajone – štai tokios dūzgės. Balta-raudona-balta vėliava ir energingi šokiai. O šiandien ryte tame pačiame kieme – nepailstantys būgnininkai duodą galingą toną ir sekmadieniniam maršui.

Ruošiasi ir Lukašenkos pakalikai. Į Minsko centrą juda laisvės tramdytojai ir eisenų malšinimo technika. O čia užfiksuota, kaip vienas kaukėtas ir ginkluotas režimo pakalikas prieš maršą, matyt, nusprendė pasistiprinti greito maisto restorane.

Taikūs baltarusių protestuotojai į gatves tradiciškai pradėjo plūsti apie 14 val. Nedidelės grupės su vėliavomis kiemuose artėjant prie centro netrukus virsta didesniais susibūrimais ir galiausiai tūkstantiniais srautais pagrindinėse Baltarusijos sostinės gatvėse ir prospektuose.

Mobilios pareigūnų grupės gatvelėse tiesa dar bandė vykdyti sulaikymus ir išgąsdinti baltarusius, bet tūkstantinių, laisvės trokštančių minių juk nesulaikysi.

Tuo pat metu mažesnės protesto akcijos vyksta ir kituose šalies miestuose. O palaikymo žinutė baltarusiams skrieja ir iš Ukrainos sostinės Kijevo. Ten vietos baltarusiai protestą surengė po Baltarusijos ambasados langais.

Minske, praėjus maždaug 1,5 val. nuo eisenos pradžios, prie universalinės parduotuvės „Belarus“ jau fiksuojamas štai toks vaizdas.

Kolonos pabaigos nematyti. Nuo Baltarusijos diktatoriaus Lukašenkos suklastoto perrinkimo praėjus 71-ienai dienai – baltarusiai, panašu, nė neketina nuleisti rankų ir išsigąsti šią savaitę režimo skleistų grasinimų prieš juos naudoti kovinius ginklus.

Šio sekmadienio eisena vadinama „Partizanų“ eisena. Ir juda „Partizanų“ prospektu. 26-erius metus šalį valdantis Lukašenka, anot protestuotojų, tapo tikru okupantu, o laisvės trokštantys baltarusiai – partizanais.

REKLAMA

Apie 16 val. pranešta, kad taikiems protestuotojams Minske, Partizanų prospekte kelią pastojo režimo jėgos struktūrų užkarda su spygliuota viela ir riaušių malšinimo technika. Protestuotojai tiesiog apsisuko ir nesuskaičiuojama minia ėmė judėti atbuline kryptimi į miesto centrą.

Šios baltarusių eitynės beje paskutinės prieš kitą – spalio 25-osios sekmadienį, iki kurio pagal Sviatlanos Cichanouskajos paskelbtą „Liaudies ultimatumą“ Lukašenka turėtų paskelbti apie pasitraukimą, paleisti visus politinius kalinius ir nutraukti smurtą gatvėse.

Jei ir po spalio 25-osios diktatorius toliau lyg niekur nieko skaičiuos bulvių derlių ir šaipysis iš protestuotojų – žadama pradėti šalį paralyžiuosiančius streikus ir blokuoti svarbias susisiekimo arterijas.


Rašyti komentarą...
I
Iškovokit laisvę
2020-10-18 20:09:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
pavydėti galima, tiek stiprybės ir drąsos,kantrybės.LINKIU LAIMĖTI !!!DIDI TAUTA DĖL LAISVĖS !!!!
Atsakyti
-10

J
Jonas
2020-10-18 19:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tauta trokšta,mokamos medicinos,mokamo mokslo ir t.t))na kaip pas mus,o kad tas paslaugas gaut,dirbs uzsieni
Atsakyti
-30

A
2020-10-18 19:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ju reikalas jei taip nori reikia leisti.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų