Baigiamieji Trumpo darbai: suteikė malonę slaptomis derybomis su Rusija kaltintam patarėjui

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį suteikė malonę savo buvusiam nacionalinio saugumo patarėjui Michaelui Flynnui, kuris 2017 metais prisipažino pateikęs Federaliniam tyrimų biurui (FTB) melagingos informacijos apie savo pokalbius su Rusijos ambasadoriumi.

„Man didelė garbė pranešti, kad generolui Michaelui T. Flynnui buvo suteikta visiška malonė“, – tviteryje parašė D. Trumpas, palinkėdamas buvusiam patarėjui „tikrai fantastiškos Padėkos dienos“.

Slaptos M. Flynno derybos su Rusijos ambasadoriumi Vašingtone 2016-ųjų gruodį, dar prieš D. Trumpo inauguraciją, buvo kertinis akmuo specialiojo prokuroro Roberto Muellerio plataus masto tyrime dėl Maskvos kišimosi į JAV rinkimus anksčiau tais metais.

D. Trumpas atleido M. Flynną praėjus vos 22 dienoms nuo jo darbo administracijoje pradžios.

Tačiau prezidentas visada tvirtino, kad minėtas tyrimas buvo politinė „raganų medžioklė“, o kariuomenės atsargos generolas ir buvęs Gynybos žvalgybos agentūros vadovas M. Flynnas yra „geras žmogus“.

Šių metų gegužę Teisingumo departamentas žengė labai neįprastą žingsnį atsiimdamas savo ieškinį prieš M. Flynną, taip suteikdamas D. Trumpui svarbią politinę pergalę.

Teisingumo departamentas motyvavo tuo, kad 2017 metų gruodį M. Flynno padarytas kaltės pripažinimo pareiškimas dėl melavimo FTB nėra svarbus bylai, o FTB tyrimas jo atžvilgiu esą neturėjo „teisėto tyrimo pagrindo“.

Visgi federalinis teisėjas pareikalavo atlikti papildomą teisminę bylos peržiūrą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų