B. Obama nežino ką daryti su džihadistais

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ketvirtadienį pripažino dar neturintis strategijos, kaip įveikti džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, sklaidydamas spėliones, kad jis nedelsiant pasiųs Amerikos karines pajėgas prieš tą grupuotę pilietinio karo krečiamoje šalyje.

Tačiau prezidentas pažymėjo, kad jis kuria platų ir išsamų planą, kuris apims karines, diplomatines ir regionines pastangas, siekiant visam laikui, o ne trumpam laikotarpiui pašalinti IS grėsmę tiek Sirijoje, tiek Irake.

B.Obama taip pat sakė, kad Vašingtonui nereikės susivienyti su Sirijos prezidentu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), kad įveiktų „Islamo valstybę“, kuri pasinaudojo valdžios vakuumu, Siriją krečiant kruvinam pilietiniam karui.

„Mes dar neturime strategijos“, – pareiškė B.Obama prieš pasitarimą su pagrindiniais nacionalinio saugumo patarėjais Baltuosiuose rūmuose, kur bus diskutuojama, kokių veiksmų imtis prieš IS, kuri praeitą savaitę žiauriai nužudė JAV žurnalistą Jamesą Foley (Džeimsą Foulį).

REKLAMA

Prezidentas taip pat paskelbė pasiųsiantis valstybės sekretorius Johną Kerry (Džoną Kerį) į Artimuosius Rytus pradėti kurti regioninio atsako prieš IS su partneriais tame regione, ypač su šalimis, kurios ribojasi su sunitų džihadistų kontroliuojamomis teritorijomis.

B.Obama, kuris leido pradėti aviacijos smūgius prieš IS Irake, sakė, kad prieš džihadistų bus imamasi karinių priemonių, tačiau pabrėžė, kad jėgos panaudojimas gali tik laikinai sustabdyti jų puolimą, o šios grupuotės nuolatinis sunaikinimas priklausys nuo politinių ir diplomatinių veiksmų.

„Mums teks kažkaip stabilizuoti Siriją, (o tai) reiškia, kad turime rasti nuosaikių sunitų, kurie galėtų valdyti“, – aiškino jis.

Prezidentas paragino dalį JAV užsienio politikos bendruomenės pripažinti, kad bendradarbiauti su B.al Assado režimu yra mažesnė iš dviejų blogybių.

„Nemanau, kad padėtis tokia, kai turime rinktis tarp Al Assado arba žmonių, kurie neša neįtikėtiną smurtą, kurį ten matėme“, – sakė jis.

„Nebuvo jokios strategijos“

B.Obama sakė, kad B.al Assadas prarado legitimumą dėl savo veiksmų, tokių kaip sprogmenų prikrautų statinių mėtymas ant nekaltų šeimų arba dešimčių tūkstančių žmonių nužudymas. Jis argumentavo, kad B.al Assado pajėgos dabar netgi neturi galimybės pasiekti teritorijų, kuriose yra įsitvirtinusi „Islamo valstybė“.

B.Obamos komentarai iškart įžiebė politinę audrą: respublikonai sakė negalintys patikėti, kad prezidentas neturi strategijos, kaip įveikti radikalią sunitų grupuotę, kurią dalis aukštų Vašingtono administracijos pareigūnų yra įvardiję kaip itin didelę grėsmę Jungtinėms Valstijoms.

Baltųjų rūmai patarėjai nedelsdami ėmėsi gesinti gaisrą, aiškindami, kad prezidentas kalbėjo tik apie planus atakuoti IS Sirijoje, o dėl veiksmų prieš tą grup Irake ir kitur jis jau yra išdėstęs aiškią strategiją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų