B. Obama dar sykį paragino įvesti ginklų kontrolės įstatymų pakeitimus

JAV prezidentas Barackas Obama, sekmadienį dalyvaudamas naujausių Amerikoje įvykdytų masinių šaudynių aukų pagerbimo ceremonijoje, dar kartą jausmingai paragino pakeisti šaunamųjų ginklų kontrolės įstatymus.

„Jokia kita pažangi šalis nepatiria tokio pobūdžio smurto. Jokia“, – jis pareiškė per ceremoniją Vašingtone esančiame karinių jūrų pajėgų komplekse „Navy Yard“, kuriame vienas kontraktininkas praeitą pirmadienį nužudė 12 žmonių.

Jungtinėse Valstijose per pastaruosius mėnesius įvykdytos kelios masinės šaudynės, o po kiekvienų B.Obama ragino griežtinti ginklų kontrolę – bet jo pastangos buvo bergždžios.

Rugsėjo 16-ąją įvykęs incidentas, per kurį buvęs karys nesirinkdamas šaudė į darbuotojus karinių jūrų pajėgų štabe, vos už kelių kvartalų nuo JAV Kongreso rūmų – Kapitolijaus.

Įstatymų leidėjai sužlugdė B.Obamos ir jo šalininkų pastangas sugriežtinti leidimų šaunamiesiems ginklams prašančių asmenų biografijos tikrinimą, aiškindami, kad teisė turėti ginklų yra nustatyta JAV konstitucijoje.

Tačiau prezidentas, nors ir pripažino, kad jo skelbiama žinia toli gražu nėra nauja, pareiškė, kad naujausias kraujo praliejimas turėtų tapti žadinančiu skambučiu amerikiečiams.

REKLAMA

„Mūsų ašarų nepakanka. Mūsų žodžių ir maldų nepakanka“, – pabrėžė jis.

„Jeigu tikrai norime pagerbti tuos 12 vyrų ir moterų, jeigu tikrai norime šalies, kurioje galėtume vykti į darbą arba mokyklą bei vaikščioti gatvėmis, nesibaimindami beprasmio smurto, kurioje tiek daug gyvybių nenusineštų iš ginklo paleista kulka – mes turėsime pasikeisti“, – pridūrė B.Obama.

„Čia, Amerikoje, žmogžudysčių lygis triskart didesnis negu kitose išsivysčiusiose šalyse“, – perspėjo prezidentas, kaip pavyzdžius pateikdamas Didžiąją Britaniją ir Australiją, sugriežtinusias savo ginklų kontrolės įstatymus po masinių šaudynių.

„Nužudymų naudojant šaunamuosius ginklus lygis dešimt kartų didesnis negu kitose išsivysčiusiose šalyse. Čia nėra nieko neišvengiama“, – sakė B.Obama.

Jis pripažino, kad tokia reforma veikiausiai nekils iš Vašingtono, tačiau paragino Amerikos rinkėjus reikalauti pokyčių.

Praeitą mėnesį Federalinio tyrimų biuro (FTB) paskelbta statistika rodo, kad pernai Jungtinėse Valstijose buvo nužudyti 14 827 žmonės.

Padėtis atrodė labai pagerėjusi, palyginti su 1993-aisiais, kai šalis turėjo mažiau gyventojų, tačiau buvo nužudyti 24 526 žmonės. Tačiau Amerikoje 100 tūkst. žmonių tenka 4,7 žmogžudystės, o šis rodiklis yra gerokai didesnis negu kitose turtingose šalyse.

Japonijoje jis yra 0,4, Vokietijoje – 0,8, Australijoje – 1, Prancūzijoje – 1,1, o Didžiojoje Britanijoje – 1,2, nurodo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų