Australijos premjeras: princas Philipas „įkūnijo kartą“

Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas nurodė iki pusės stiebo nuleisti vėliavas šalyje, pagerbiant atminimą penktadienį mirusio Didžiosios Britanijos princo Philipo – „įkūnijusio kartą, kurios mes daugiau nebepamatysime“. 

„Tautų Sandraugos šeima dalinasi liūdesiu dėl princo Philipo mirties ir kartu yra dėkinga už jo gyvenimą. Visi esantys čia, Australijoje, siunčia Dievo palaimos prašymą“, – sakoma jo pareiškime.

Kaimyninės Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern savo ruožtu atkreipė dėmesį į princo artimus ryšius su jos šalimi, įskaitant tai, kad jis globojo Edinburgo kunigaikščio Hillary apdovanojimą – jaunimo pasiekimų programą, pavadintą Naujosios Zelandijos alpinisto sero Edmundo Hillary garbei.

„Per daugiau nei penkiasdešimt šio apdovanojimo gyvavimo metų Naujojoje Zelandijoje tūkstančiai jaunų žmonių per programą įveikė gyvenimą keičiančius iššūkius“, – kalbėjo Naujosios Zelandijos premjerė.

Abi Tautų Sandraugos valstybės pranešė, kad dėl princo mirties bus iki pusės stiebo nuleistos vėliavos, o artimiausiomis dienomis bus surengta ceremonijų jam atminti.

Apie princo Philipo mirtį anksčiau penktadienį pranešė Bakingamo rūmai. Edinburgo kunigaikščiui buvo 99 metai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų