Atskleista šaulio Vašingtono karinėje bazėje tapatybė Per tragišką incidentą žuvo 13 žmonių

JAV pareigūnai, tiriantys tragišką incidentą su šaudymu karinių jūrų pajėgų centre, įsikūrusiame Vašingtono centre, per kurį 13 žmonių žuvo, o dar aštuoni buvo sužeisti, pirmadienį vakare nurodė, kad dėl jo atsakingas tik vienas žmogus.

„Šiuo metu neturime jokių įrodymų ar požymių, kad buvo kitas šaulys, nors to visiškai neatmetame“, – sakė Vašingtono meras Vincentas Gray (Vinsentas Grėjus).

Savo ruožtu policijos viršininkė Cathy Lanier (Keiti Lanjė ) pažymėjo, kad „mes nesijaučiame patogiai dėl to, kad turime vieną ir vienintelį asmenį, atsakingą už šiandien bazėje prarastas gyvybes“.

„Jei kažkas pasikeis mums toliau einant į priekį, tai, žinia, mes apie tai pranešime visuomenei“, – sakė ji ir pridūrė, kad policija atšaukia perspėjimą dėl būtinybės likti namuose.

Kaip nurodė policija, dėl incidento yra kaltas Aaronas Alexisas (Aaronas Aleksisas) iš Fort Verto miesto Teksase, kur jis tarnavo karinėje jūrų pajėgose nuo 2007 iki 2011 metų, o po to tapo subkontraktininku gynybos klausimais kompiuterinės įrangos milžinei „Hewlett-Packard“.

REKLAMA

34 metų buvęs rezervistas, kuris nušovė 12 žmonių, buvo nukautas per susišaudymą su policija JAV karinių jūrų pajėgų centre „Navy Yard“. Kaip nurodoma, jis buvo ginkluotas koviniu šautuvu AR-15.

JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) kreipėsi į visuomenę su prašymu pateikti bet kokią informaciją apie A.Alexisą, kuris, kaip pranešama, vieną kartą Teksase buvo sulaikytas, kai peršovė kulką savo buto lubas.

„Jokia informacija nėra per menka. Norime sužinoti viską, ką įmanoma, apie jo pastarojo meto judėjimą, pažįstamus ir kolegas“, – sakė FTB pareigūnė iš Vašingtono Valerie Parlave (Valeri Parleiv).

FBI taip pat išplatino A.Alexiso, kuris yra afroamerikietis, nuotrauką.

Kokie motyvai paskatino buvusį rezervistą taip pasielgti kol kas nėra aišku.

Draugai Teksase sakė žiniasklaidai, kad jis domėjosi budizmu, galėjo susišnekėti tailandiečių kalba ir galvojo apie persikėlimą gyventi į Aziją.

Karinio laivyno jūrinių sistemų vadovybės būstinėje, prižiūrinčioje karo laivų ir kovinių sistemų statybą bei pirkimus, dirba apie 3 000 žmonių.

Kompleksas, kuriame taip pat įsikūręs JAV karinio laivyno istorijos muziejus, buvo įkurtas XIX amžiaus pradžioje. Iš pradžių jis buvo karinių jūrų pajėgų laivų statykla.

Tame komplekse taip pat yra rezidencija, kurioje gyvena JAV karinių jūrų pajėgų vyriausiasis vadas – admirolas Jonathanas Greenertas (Džonatanas Grinertas).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

 


Rašyti komentarą...
t
tiesa
2013-09-17 07:56:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
tapatybe niigas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų