Ateitis jau čia: miegodamas vyras automobiliu nuvažiavo pusšimtį kilometrų

Tai beveik kiekvieno, kas rytą važiuojančio į darbą, svajonė, ar bent jau tų, kuriems trūksta vaizduotės svajoti apie darbą iš namų: įsėdi į automobilį, patogiai įsitaisai ir snaudi, kol tavo automobilis nuveža tave į darbą.

Mes vis dar esame toli nuo komercinių savaeigių automobilių, kurie gatvėmis galės riedėti be žmogaus priežiūros. Kelios didelės kompanijos yra sakiusios, kad jos jau arti finišo linijos, o prognozės, kuomet ši idėja taps realybe, svyruoja nuo 2018 m. (praleidote savo terminą, „General Motors“) iki 2030 m.

Elonas Muskas, kompanijos „Tesla“ generalinis direktorius, manė, kad visiškai savaeigį automobilį pristatys dar iki 2020 m.

Kaip praneša „Wired“, vienoje tinklalaidėje E. Muskas sakė: „Manau, kad šiemet pabaigsime kurti pilnai savaeigę transporto priemonę. Tai reiškia, kad automobilis galės susirasti jus parkavimo aikštelėje, privažiuoti prie jūsų ir nugabenti ten, kur norite, be jokio jūsų įsikišimo.“

Tačiau nors šis pažadas kelia susižavėjimą, dabartiniai modeliai to padaryti negali. Bet tai nesustabdė vieno vyro, kuris, kaip panašu, miegodamas greitkeliu nuvažiavo mažiausiai 48 km.

„ABC7 Eyewitness News“ gautame vaizdo įraše užfiksuotas „Tesla“ automobilis, važiuojantis vienu judriausiu keliu pietinėje Kalifornijoje – 405 greitkeliu – kol jo vairuotojas, pilnai atsilošęs sėdynėje, atrodo, miega.

„Supratau, kad jis miega“, – „NBC Los Angeles“ sakė įvykio liudininkas Shawnas Miladinovichas. „Akys užmerktos, rankos net neliečia vairo“, – pasakojo vyras.

Vaizdo įraše matyti, kad neatpažintas vyras buvo kažką pritvirtinęs prie automobilio vairo, kad veiktų „Autopilot“ sistema. Jeigu automobilis aptinka, kad vairuotojas atitraukė rankas nuo vairo, įsijungia saugumo sistemos signalas, liepiantis laikyti vairą.

„Jeigu jam miegant tas mažas daiktas nukristų nuo vairo, jis tikriausiai rėžtųsi į kitą automobilį važiuodamas 100 km/h greičiu“, – sakė S. Miladinovichas.

REKLAMA

Nors vairuotojai aiškiai pasitiki automobilių „Autopilot“ sistema, „Tesla“ teigia, kad jų transporto priemonės dar nėra paruoštos veikimui be žmogaus, todėl jis visuomet turi išlikti budrus.

„Nors „Autopilot“ buvo sukurta tolimesniam tobulėjimui, dabar tai nėra pilnai savaeigė sistema, – teigiama „Tesla“ interneto svetainėje, – šia funkcija galima naudotis, jeigu vairuotojas yra sutelkęs savo dėmesį į kelią, laiko savo rankas ant vairo ir yra pasiruošęs bet kurio metu perimti automobilio valdymą.“

„Dabartinė „Autopilot“ funkcija reikalauja aktyvios vairuotojo priežiūros ir nepaverčia automobilio autonomišku.“

Tai nėra pirmas kartas, kuomet „Tesla“ transporto priemonių „Autopilot“ funkcija yra naudojama ne pagal paskirtį. Praeitą mėnesį Elonas Muskas sureagavo į vaizdo įrašą, patalpintą pornografijos svetainėje, vaizduojantį besimylinčią porą, kurią vežioja automobilis su įjungta „Autopilot“ funkcija.


Rašyti komentarą...
M
Mechanikas
2021-01-22 13:39:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo ubagai toke nusipirkę už remontą po garantinio kai paklosite apvale sumele desite į pardavimą tuoj pat:)))) kas su jomis dirbs gerai bus geri pinigai, bet seip dėvėta po garantinio kvaila pirkti tokias masinas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (474)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų