36 metų trijų vaikų mama Kaylie Bailey sumokėjo Gemmai Gray 75 svarus (apie 88 eurus) už tris botokso injekcijas – tai buvo perpus pigiau nei per ankstesnį vizitą. Pasiūlymas atrodė pernelyg geras, kad būtų tikras.
Po kelių dienų K. Bailey beveik nebematė. Gydytojai jai diagnozavo ptozę – viršutinio voko nusileidimą.
Ligoninė teigė, kad išrašant pacientę jai buvo patarta kreiptis į šeimos gydytoją, jei būklė pablogėtų, ir paaiškinta, kad simptomai greičiausiai susiję su atliktu gydymu.
Taip pat pažymėta, kad botulino toksino sukelti šalutiniai poveikiai yra labai reti – „dauguma gydytojų jų per savo karjerą nėra matę“.
Tačiau kai per kelias dienas K. Bailey būklė pablogėjo, ji skubiai grįžo į ligoninę, kur jai buvo diagnozuotas botulizmas – reta, bet gyvybei pavojinga bakterijų sukelta liga.
Kaylie nearly died after being given illegal Botox by an aesthetic beautician, she’s one of 28 people to contract botulism in County Durham in the last few weeks. The beautician has apologised to her and other clients: https://t.co/J88gscVzxS
REKLAMAREKLAMA— Philippa Goymer (@PhilippaGoymer) July 3, 2025
„Aš vos nemiriau“
Tuo metu ji buvo viena iš 28 asmenų, kuriems šiaurės rytų Anglijoje po raukšlių šalinimo injekcijų buvo diagnozuotas toksinis susirgimas.
K. Bailey netgi nustojo kvėpuoti – ją teko gaivinti. Ji praleido tris dienas intensyviosios terapijos skyriuje, kur jai buvo suleistos antitoksinės medžiagos.
„Prisimenu, kaip gulėjau lovoje ir galvojau: „Aš čia mirštu, o to nenoriu“, – verkdama sakė K. Bailey.
Išleista iš ligoninės ir priversta nešioti akių raištį, kol akis sugis, ji susisiekė su kosmetologe G. Gray. Ši jai pasakė, kad „visa šalis susiduria su šio produkto problema“.
„Kai atvykau į injekcijų paskyrimą, jutau, kad ji labai skubėjo. Man skaudėjo, o akys ašarojo“, – pasakojo nukentėjusioji moteris.
Ir tęsė: „Negaliu patikėti, kad ji drįso taip elgtis su žmonėmis. Ji net nežinojo, kas yra tame preparate, o mums dabar reikia gyventi su pasekmėmis. Aš vos nemiriau.“
🧵 "I was poisoned by fake Botox" — a warning from the UK’s growing botulism outbreak
28 patients. One hospital nearly ran out of antitoxin.
This is what happens when unregulated injectables go unchecked.
(via @BBCNews)#Botox #PatientSafety #AestheticMedicine pic.twitter.com/bK4z4SLmitREKLAMA— Roy Kim 🇺🇸 (@drroykim) July 3, 2025
Kosmetologė „žaidžia žmonių gyvybėmis“
Paula Harrison patyrė panašų likimą, kai gegužės pabaigoje apsilankė į G. Gray saloną.
54 metų trijų vaikų mama anksčiau buvo pas ją atlikusi lūpų procedūrą, tačiau šį kartą nusprendė pasidaryti injekciją paakiams.
Po kelių dienų ji taip pat pasijuto blogai ir nuvyko į ligoninę, kur praleido keturias dienas, gydoma antitoksinu.
BBC jau anksčiau skelbė, kad šio regiono ligoninėse baigėsi antitoksino atsargos, todėl dėl neįprastai didelio botulizmo atvejų skaičiaus preparato teko ieškoti kitose šalies ligoninėse.
P. Harrison sakė, kad jai strigo gerklė ir ji negalėjo valgyti.
„[G. Gray] žaidžia žmonių gyvybėmis“, – sakė P. Harrison. – „Laimei, aš esu sveika, bet galėjau mirti.“
Kosmetologė G. Gray, anksčiau žinoma kaip Gemma Brown, vykdo savo verslą „Belissimo Aesthetics“ salone. Šis verslas neturi nieko bendro su kitais to paties pavadinimo prekių ženklais.
Ji keliems pacientams suleido nelegalų botulino toksiną – medžiagą, kuri yra legalių botokso tipo produktų sudėtinė dalis.
Jungtinėje Karalystėje naudoti šį preparatą turi tik septyni tokie produktai, tarp jų ir gerai žinomas „Botox“ prekės ženklas.
G. Gray naudojo „Toxpia“ – Pietų Korėjos gaminį, kuris, kaip teigia Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra, neturi leidimo būti naudojamas Jungtinėje Karalystėje. Jo pardavimas ar tiekimas – nusikaltimas.
Ji klientams sakė, kad tai „naujo tipo botoksas“, ir už trijų sričių injekcijas prašė nuo 75 iki 100 svarų sterlingų (nuo 88 iki 116 eurų).
Gray apgailestauja dėl to, kas įvyko
G. Gray klientams sakė, kad labai gailisi dėl to, kas įvyko, ir apibūdino, kaip blogai jaučiasi dėl jų ligos. P. Harrison ji teigė, jog tai buvęs „naujas bandomasis gydymas“ ir kad ji pati yra sukrėsta.
Ji taip pat tvirtino, kad tai – „visos šalies“ problema ir kad žmonės visur susirgo po šio produkto naudojimo. Tačiau BBC neturi jokių šį teiginį patvirtinančių įrodymų.
Pranešama, jog Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūra pradėjo tyrimą.
Agentūra išplatino rekomendacijas visiems, ketinantiems atlikti tokio tipo procedūras, ragindama įsitikinti, kad gydytojas yra kvalifikuotas, o naudojamas produktas – legaliai licencijuotas Jungtinėje Karalystėje.
Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas pareiškė, kad žmonių gyvybei pavojų kelia „nepakankamai apmokyti kosmetikos sektoriaus darbuotojai“ ir kad vyriausybė svarsto naujus reguliavimus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!