Artėjant D. Trumpo ir V. Putino susitikimui – visus nustebinęs vizitas

JAV senatoriai respublikonai antradienį, artėjant planuojamam prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimui, atvyko reto vizito į Maskvą, kur susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

JAV delegacija viešės Rusijoje iki ketvirtadienio, artėjant liepos 16-ąją Helsinkyje turinčiam įvykti viršūnių susitikimui ir tvyrant didelei įtampai tarp Rusijos ir Vakarų.

„Pripažįstame, kad pasaulis būtų geresnis, jei Rusija ir JAV turėtų mažiau ginčų, geriau tartųsi ir galbūt užmirštų kai kuriuos savo nesutarimus“, – per Rusijos užsienio reikalų ministerijoje vykusį susitikimą su S. Lavrovu pareiškė senatorius Richardas Shelby.

„Esame varžovai, bet tai nebūtinai reiškia, kad turime būti priešai“, – viename televizijos reportaže sakė šis respublikonas iš Alabamos.

„Tikimės, kad po Putino ir Trumpo susitikimo Helsinkyje galbūt prasidės nauja diena. Teks palaukti ir pažiūrėti“, – pridūrė jis.

Angliškai kalbėjęs S. Lavrovas savo ruožtu pareiškė tikintis, kad JAV senatorių vizitas „simbolizuos (JAV ir Rusijos) parlamentų santykių atnaujinimą“.

REKLAMA

„Manau, kad dialogo atnaujinimas bus labai savalaikis įvykis artėjančio dviejų prezidentų susitikimo išvakarėse“, – pabrėžė ministras.

Vėliau antradienį senatoriai ruošiasi susitikti su abejų Rusijos parlamento rūmų atstovais.

S. Lavrovas taip pat pasveikino delegacija su artėjančia JAV Nepriklausomybės diena ir palinkėjo amerikiečiams sėkmės organizuojant 2026-aisiais vyksiantį Pasaulio futbolo čempionatą. Rusija yra šiuo metu vykstančio FIFA čempionato šeimininkė.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad senatorių susitikimas su V. Putinu neplanuojamas.


Rašyti komentarą...
O
OKUPANTAS
2018-07-03 22:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
As galvoju kad butu geriausia ir nebutu is viso jokiu gincu jeigu rusija galetu okupuoti puse amerikos ir pastatyti pasaulyje komunizma 2
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų