Ekspertas, tiriantis paslaptingos Afrikoje smarkiai plintančios „knapsėjimo“ ligos atvejį, tikina, kad užsikrėtusių vaikų (5-15 metų amžiaus) jau yra šimtai, jei ne tūkstančiai. Specialistų komanda bando išsiaiškinti, kas sukelia ligą ir kokios yra galimos šios ligos pasekmės.

Pirmieji ligos atvejai užfiksuoti Ugandoje dar 2003 metais, tačiau iki šių dienų ji nėra gerai ištirta.

Šios ligos simptomas: vaikas netikėtai užmiega, tarsi ima knapsėti. Atrodo, kad jis tarsi užsnūsta, vaiko akys užsimerkia, galva nulinksta, tačiau visa tai įvyksta ne dėl vaiko nuovargio.

Ilgainiui, aukos vis dažniau užsnūsta, nugriūna ir susižeidžia, praranda gebėjimą pažinti aplinką, asmenybės vystymasis sunyksta.

Vaikai miršta nuo infekcijų, nes organizmas nusilpsta ir pasidaro nebeatsparus priešintis. Kai kurios šeimos net išsižada šia liga sergančių vaikų, išvaro juos į gatves.

Ekspertai mano, kad dėl šios ligos sumažėjo vaikų gyvenimo trukmė. Pasak jo, artimiausiu metu turėtų būti atrasti efektingi „knapsėjimo“ ligos gydymo metodai.

Kol kas yra žinoma, kad tai smegenų susirgimas, todėl daugiausia dėmesio skiriama sergančių vaikų smegenų srities tyrimui.


Rašyti komentarą...
V
Virginija
2011-06-07 14:14:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekada nepirksiu vyšnininio alaus, nes jo idiotiška reklama neleidžia skaityti naujienų.
Atsakyti
0

t
to Virginija
2011-06-07 15:46:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikra tiesa, reklamos uzkniso juodai. beje pinigai gamintojams kapsi vien del to, kad per klaida ta reklama paspaudziam. Tai kaip ir dirbam truputi, skaitydami straipsni...

o siaip labai gaila vaikiuku. tikiuosi tai bus pagydoma.
Atsakyti
0

B
BL
2011-06-08 12:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
TIK su Ad block plus imanoma skaityti sita bulvara...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų