Mirė 28 metų savanoris, dalyvavęs koronaviruso vakcinos bandymuose

Brazilijoje nuo Covid-19 komplikacijų mirė savanoris bandomosios vakcinos nuo koronaviruso dalyvis. Tiesa, nėra aišku, kuriai vakcinos bandymo grupei, vakcinos ar placebo, priklausė 28-erių vyras. 

Sunki vakcinos pradžia: nuo koronaviruso mirė vienas tyrimų grupės savanoris (nuotr. SCANPIX)

Oksfordo universiteto ir britų-švedų farmacijos bendrovės „AstraZeneca“ kuriamos vakcinos tyrimuose, tikėtina, bus daroma pertrauka, kol bus išsiaiškinta jauno vyro mirties priežastis. 

Vakcinos kūrėjai ir Brazilijos valdžios atstovai kol kas oficialiai nepaskelbė, ar savanoriui buvo suleista vakcina. „Bloomberg“, remiantis savo šaltiniais, skelbia, kad brazilui buvo suleistas placebas.

Rugsėjo mėnesį „AstraZeneca“ jau teko pristabdyti vakcinos bandymus. Bendrovė tuomet pareiškė, kad vienam iš tyrimo dalyvių pasireiškė „rimtas šalutinis poveikis“.

Spalio mėnesį vakcinos bandymus sustabdė „Johnson & Johnson“. Šiuo atveju taip pat buvo pastebėtas „nepaaiškinamas šalutinis poveikis vienam iš tyrimo dalyvių“. 

Rusija taip pat susidūrė su problemomis dėl savo vakcinos patikimumo. Rusijos Dūmos deputatas Valerijus Gartungas pranešė, kad sulaukė teigiamo koronaviruso testo rezultato, nepaisant to, kad dalyvavo eksperimentinėje vakcinos „Sputnik“ (viena iš dviejų Rusijoje registruotų vakcinų) bandymų grupėje.

Politiko teigimu, jis mano, kad atsidūrė placebą gavusių tiriamųjų sąraše, todėl susirgo koronavirusu. 

Airija – pirmoji ES šalis, kuri grįžta prie griežčiausių koronaviruso ribojimų, beveik identiškų pavasariniam „lokdaunui“. Nuo spalio 21-osios įsigaliosiančios priemonės bus taikomos mažiausiai 6 savaites.


Rašyti komentarą...
v
virusas
2020-10-22 11:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai taip, milijonai skiepams, kurie nesa mirti, vietoj to, kad juos panaudotu ekologijos gerinimui,
tyrimams rimtiems veziui ir kitoms ligoms gydyti, draustu tiekti i parduotuves uzterstus produktus, kurie tikrai nesa mirti, naikintu visokius E, HERBICIDUS, PESTICIDUS, baigtu purksti grudus roundapu ir kitokiais brudais naikinti zmonija, apsiejom anksciau be to brudo, nemirtume badu ir dabar, jei tai butu uzdrausta grieztai, nereiktu taskyti po siukslines duonos, kaip dabar neretas tai daro, tai ko noret, kad virusas toks neplistu, neisikabintu, patys save naikinam, tik patys!!!
Atsakyti
-9

V
Valerija
2020-10-22 11:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
As taip ir galvojau kad ta vakcina nuvarys i kapus.
Atsakyti
-9

L
Lina
2020-10-22 11:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdziazmogiai pirkit kuo greiciau daugiau ismarinsit zmoniu
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų