Afganistano valdžia pradėjo paskutiniųjų 400 kalinamų talibų paleidimo procesą

Afganistano tarnybos penktadienį nurodė pradėjusios paleidinėti paskutiniuosius 400 nelaisvėje laikomų Talibano narių, tikintis šiuo žingsniu pašalinti paskutinę kliūtį pradėti ilgai atidėliotoms taikos deryboms tarp konflikto šalių. Ketvirtadienį buvo paleista 80 kalinių grupė, sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Javidas Faisalas.

Afganistano valdžia pradėjo paskutiniųjų 400 kalinamų talibų paleidimo procesą (nuotr. SCANPIX)

Šis paleidimas „spartins pastangas [pradėti] tiesiogines derybas ir tvarias, šalies lygio paliaubas“, nurodoma J. Faisalo „Twitter“ žinutėje.

Paleidimas turi atverti kelią Afganistano vidaus deryboms, kaip tikimasi, prasidėsiančiomis Kataro sostinėje Dohoje per kelias dienas, šiam procesui pasibaigus.

Siūlymą paleisti kovotojus praeitą savaitę patvirtino prezidento Ashrafo Ghani sušauktas nacionalinis vyresniųjų susirinkimas Loja Džirga, kuriame dalyvavo tūkstančiai iškilių afganistaniečių. Vyriausybė iš pradžių buvo atsisakiusi paleisti kovotojus, kaltinamus sunkiais nusikaltimais, įskaitant brutalias atakas, per kurias žūdavo afganistaniečių ir užsieniečių.

Tarp paleidžiamų belaisvių maždaug 44 kovotojai kelia ypač didelį nerimą Jungtinėms Valstijoms ir kitoms šalims dėl savo dalyvavimo didelio atgarsio sulaukusiose atakose.

Ketvirtadienį A. Ghani perspėjo, kad jų paleidimas sukeltų „pavojų“ pasauliui.

„Iki šio reikalo buvo bendras sutarimas dėl noro siekti taikos, bet ne dėl jos kainos“, – A. Ghani sakė per vieno JAV analitinio centro organizuotą vaizdo konferenciją.

„Dabar sumokėjome didelį įnašą į šia kainą, ir tai reiškia, kad taika sukels pasekmių“, – pridūrė jis. Prezidentas pabrėžė, kad „užkietėjusių nusikaltėlių“ ir prekeivių narkotikais paleidimas „tikriausiai sukels pavojų tiek mums, tiek [Amerikai] ir pasauliui“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų