Baltarusijoje per tūkstantį mokslininkų paragino valdžią nutraukti smurtą

Daugiau kaip tūkstantis Baltarusijos mokslininkų pasirašė kreipimąsi, ragindami šalies valdžią nutraukti smurtą prieš opozicijos demonstrantus ir paleisti per protesto akcijas areštuotus žmones.

Protestai Baltarusijoje (nuotr. SCANPIX)

„Mes, žemiau pasirašę Baltarusijos Respublikos mokslininkai, dėstytojai, mokslo įstaigų darbuotojai, reikalaujame: nedelsiant nutraukti bet kokį smurtą taikių piliečių atžvilgiu; paleisti visus sulaikytus demonstrantus ir politinius kalinius. Jėgos struktūrų veiksmus laikome neteisėtais, nepriimtinais, ir pažeidžiančiais Baltarusijos Respublikos Konstituciją, nes žmogus, jo teisės, laisvės ir jų realizavimo garantijos yra aukščiausia vertybė ir visuomenės bei valstybės tikslas“, – sakoma kreipimesi, kurį paskelbė portalas onliner.by.

Po sekmadienį įvykusių prezidento rinkimų, kurių rezultatai, anot autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimo oponentų, buvo suklastoti, tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti per taikius masinius protestus, kuriuos brutaliai nuslopino milicija.  

Iš viso nuo protestų pradžios buvo sulaikyta apie 6,7 tūkst. žmonių.

Per demonstracijas vienas žmogus žuvo, daugiau kaip 250 nukentėjusiųjų gydomi ligoninėse. Trečiadienio vakarą patvirtinta dar vieno protestuotojo, kuris buvo sulaikytas sekmadienį pietrytiniame Gomelio mieste, mirtis.

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad per protesto akcijas nukentėjo daugiau kaip 100 teisėsaugos organų darbuotojų.

Kaip rašo onliner.by, per susitikimą su mokslinių tyrimų institutų direktoriais Baltarusijos mokslų akademijos prezidiumo pirmininkas Vladzimiras Husakovas pareikalavo, kad būtų imtasi atsakomųjų priemonių prieš kreipimosi signatarus.

„Buvau priverstas šiandien jus pakviesti, kad įvestumėt tvarką savo institutuose. Privalote žinoti, kuo gyvena kiekvienas žmogus – ypač jaunimas. Mes didžiavomės, kad atsinaujinome ir pririnkome jaunimo – bet jie juk nevaldomi! Ką jie daro laboratorijose – niekas nežino. Įsivaizduojate – „mokslininkai prieš smurtą!“ Ir visa tai prasidėjo nuo Mokslų akademijos“, – portalas citavo kreipimusi pasipiktinusio akademijos vadovo žodžius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų