Susipažinkite su šuniu-robotu: jis džiugina gamyklos darbuotojus

Kviečiame susipažinti su šunimi vardu Flafis, arba lietuviškai Pūkis. Tiesa, Pūkis ne visai pūkuotas – jis pagamintas iš metalo ir plastiko. Robotas Pūkis gyvena vienoje gamykloje Mičigano valstijoje. Ir ne tik džiugina darbuotojus, bet ir taupo jų laiką ir pinigus.

Jis puikiai išlaiko pusiausvyrą, moka šokinėti ir bėgioti, bet neloja. Juodos ir geltonos spalvų metalo ir plastiko kūrinys gyvena Amerikos, Mičigano valstijoje esančioje automobilių gamintojos „Ford Van Dyke‘o“ greičio dėžių gamykloje.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Susipažinkite su šuniu-robotu: jis džiugina gamyklos darbuotojus

„Norėčiau pristatyti jums Pūkį – mūsų keturkojį robotą. Tai „Boston Dynamics“ robotas, kurį pavadinome Pūkiu. Jis lazeriu skenuoja mūsų patalpas, o tuomet tą atvaizdą naudoja mūsų inžinieriai“, – sako inžinierius Markas Goderis.

Taigi ne šiaip robotas augintinis, o darbininkas. Jo sukurtas yra tikslus trimatis gamyklos patalpų ir įrenginių atvaizdas. Flafis jį kuria kartu su didesniu savo draugu robotu vardu Skautas. Kur pastarajam sunku patekti – įlenda Pūkis. Tikslus trimatis gamybinių patalpų vaizdas būtinas planuojant darbus, įrangos ar patalpų atnaujinimą.

„Anksčiau tekdavo skambinti draugams gamykloje ir prašyti: „ei, mums reikia to įrenginio vaizdo įrašo ar nuotraukos“. Ir jiems reikėjo eiti į gamyklą, siųsti mums elektroninius laiškus su atvaizdu ir t. t. Dabar mums tereikia pasikliauti vienu ar abiem robotais: matome visą detalų vaizdą ir galime jį pasiimti iš interneto“, – sako M. Goderis,

Anksčiau vienas toks gamyklos patalpų atvaizdo sukūrimas kompanijai kainuodavo apie 300 tūkst. dolerių ir daugybę žmonių darbo valandų. Dabar viską padaro po patalpas lakstantis robotas šuo. Žinoma, ir jis nėra pigus – robotų gamintojai „Boston Dynamics“ tokį keturkojį parduoda už maždaug 64 tūkst. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų