Koronavirusu užsikrėtę vaikai iki 5-erių metų turėjo 10–100 kartų daugiau viruso, sako mokslininkai

JAV mokslininkai ištyrė daugiau nei šimtą lengva ir nesunkia Covid-19 sergantys mažamečiai turėjo net iki šimto kartų daugiau SARS-CoV-2 viruso sekrete iš nosiaryklės. Tai gali reikšti, kad jie potencialiai gali tapti pavojingais viruso nešiotojais.

Koronavirusas: užsikrėtę vaikai iki 5-erių metų turėjo 10-100 kartų daugiau viruso, sako mokslininkai (nuotr. SCANPIX)

Čikagos mokslininkai kovo 23 – balandžio 27 dienomis ištyrė 145 pacientų testus dėl koronaviruso. Visi pacientai buvo tiriami praėjus savaitei po pirmųjų simptomų apsireiškimo. Jie buvo paskirstyti į tris amžiaus grupes: 46 jaunesni nei 5 metai vaikai, 51 vaikas, kurių amžius nuo 5 iki 17 metų ir 48 suaugę nuo 18 iki 65 metų.

„JAMA Pediatrics“ publikuotame tyrime rašoma, kad maži vaikai gali tapti pagrindiniais viruso nešėjais, nepaisant to, kad dabar vyrauja nuomonė, jog mažamečiai labai retai serga šia liga. Daugelyje pasaulio šalių lengvesni karantino sąlygų apribojimai taikomi būtent mažamečiams. 

Mažųjų kvėpavimo takuose mokslininkų komanda aptiko SARS-CoV-2 10-100 kartų didesniais kiekiais negu likusiose amžiaus grupės, rašoma „Le Figaro“. Tyrimo autorių teigimu, laboratorijos tyrimas parodė, kad kuo didesnė viruso genetinės medžiagos koncentracija, tuo labiau užkrečiamas gali tapti virusas.

„Tokiu būdu, jaunesniojo amžiaus vaikai potencialiai gali tapti pavojingais SARS-CoV-2 nešiotojais visuomenėje, – įsitikinę mokslininkai. – Jaunesniojo amžiaus vaikų elgesio ypatybės ir uždaros patalpos mokyklose ar vaikų darželiuose kelia klausimą dėl SARS-CoV-2 plėtros šioje populiacijoje, nes sanitariniai reikalavimai vis labiau švelnėja.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
B
B
2020-08-09 10:25:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot naujiena kad vaikai virusus nešioja
Atsakyti
0

R
Raimonda
2020-08-09 12:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar reikėtų persiskaityti straipsnius apie tai, kokie nepatikimi yra visi testai. Ne vienas iš jų nenustato konkretaus viruso. Esmė ir dažniausiai naudojami metodai, ar buvo ir ar yra uždegimas. Vaikai natūraliai serga dažnai serga, kol įgauna imunitetą, maždaug iki 5-7 m.
Todėl šitas straipsnis yra klaidinantis
Todel
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų