Sužibusi viltis vyrams – sugalvojo, kaip atauginti nuplikusius plaukus

Plikimas – viena iš tų dažniausiai vyriškų problemų, kurios sukelia didžiulį psichologinį smūgį. Niekas nenori pasenti, o plikimas - tarsi pirmasis požymis, kad jaunystė po truputį jus palieka. Laiko niekas nesustabdys, tačiau mokslininkai jau turi idėją, kaip priversti plaukus vėl augti.

Plaukų transplantacija (nuotr. 123rf.com)

Rinkoje yra daugybė produktų, žadančių sustabdyti plikimą. Tai – milijardinė rinka, daugiausia pagrįsta vyrų nepasitikėjimu savimi ir, galbūt, perdėtu dėmesiu išvaizdai. Dauguma tų produktų neveikia. Kad ir kokiuose egzotiškuose kraštuose būtų išgautos jų veikliosios medžiagos, kad ir kiek įsivaizduojamų dermatologų rekomenduotų konkretų gaminį ir kad ir kiek pirkėjų išsirikiuotų eilėje, dauguma vyrų vis tiek lieka nusivylę.

Mokslininkai ragina nešvaistyti pinigų. Taip, yra produktų, kurie gali padėti, bet nėra tokių, kurių veiksmingumas būtų labai aukštas. Be to, jie gali sukelti ir šalutinį poveikį.

Tačiau viltis nėra prarasta. Mokslininkai žino, kad plaukų folikulai šiaip sau nežūva – jie tik susitraukia. Folikulo augimo ciklus reguliuoja odos papilės ląstelės. Taigi, jai tas ląsteles pavyktų paraginti, tai folikulai atsigautų ir plaukai vėl imtų augti. Dabar Šiaurės Karolinos valstijos universiteto mokslininkai surado mikro-RNR (miR-218-5p) – molekulę, kuri gali padėti užauginti sveikas odos papilės ląsteles folikulų atgaivinimui.

REKLAMA

Mokslininkai jau atliko eksperimentus su pelėmis. Į nuplikusias vietas suleidus odos papilės ląstelių kultūras plikimas buvo ne tik sustabdytas, bet ir išgydytas – per 15 dienų pelės atgavo 90 proc. plaukų tame plote. Veiksmingiausias preparatas šiame tyrime buvo 3D struktūros ląstelės keratino struktūroje. Keratinas padeda odos papilės lastelėms likti ten, kur jos yra reikalingiausios.

Tai viskas – plikimas yra išgydytas? Na, ne visai. Ši terapija būtų per daug sudėtinga ir brangi. Iš pacientų reikėtų surinkti ląsteles, auginti jų kultūras, jas išsaugoti ir suleisti į galvos odą daugybėje vietų. Tačiau mokslininkai mano, kad miR-218-5p gali būti panaudota paprastame losjone. Jis nebūtų toks veiksmingas, tačiau tai tereiškia, kad jį reikėtų naudoti ilgiau, kad pasiektum tą patį rezultatą. Šis sprendimas būtų pigesnis (vis tiek labai brangus), bet saugesnis, neskausmingas ir universalus. Tačiau dar reikės ne vienerių metų, kol šis tyrimas virs produktu, jei tai apskritai yra pasiekiama.

Šaltinis: www.technologijos.lt


Rašyti komentarą...
a
atdiarea
2020-07-30 21:04:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pažinčių svetainė suaugusięms, norintiеms sūsirаsti partnerį, nоrintiems pаšimyleti
Atsakyti
0

a
atdiarea
2020-07-30 21:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetаinė suаugusiėms, nоrintiems sųsiraasti pаrtnėrį, norintiеms pаsimylеti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų