Mirė Čekoslovakijos komunistų lyderis Milošas Jakešas

Buvęs Čekoslovakijos komunistų lyderis Milošas Jakešas, kurį nuvertė 1989-ųjų Aksominė revoliucija, mirė, remdamasi dviem šaltiniais antradienį pranešė televizija „CNN Prima News“.

Milošas Jakešas (nuotr. Scanpix)

Prahoje įsikūrusios naujienų televizijos pranešime sakoma, kad 97-erių M. Jakešas, kuris prieš tapdamas politiku buvo darbininkas, antradienį buvo palaidotas Prahoje. Jo mirties diena nenurodyta.

Čekoslovakijos komunistų partijos generaliniu sekretoriumi M. Jakešas buvo paskirtas 1987 metų gruodį.

Jis pasitraukė po dvejų metų, buvusiai Čekoslovakijai prisidėjus Maskvos valdytų komunistinių centrinės Europos šalių, pasukusių laisvės ir demokratijos link.

Dramaturgo ir disidento Vaclavo Havelo vadovaujama Aksominė revoliucija, kurią išprovokavo komunistinės policijos 1989 metų lapkritį užgniaužta studentų demonstracija, užbaigė keturis totalitarinio valdymo Čekoslovakijoje dešimtmečius.

V. Havelas 1989-ųjų pabaigoje tapo šalies prezidentu. 1993-iaisiais Čekoslovakija taikiai pasidalijo į Čekiją ir Slovakiją. V. Havelas mirė 2011 metais.

M. Jakešas paliko žymę nerišlia kalba per Komunistų partijos susirinkimą 1989-ųjų liepą.

Nutekinus jos įrašą M. Jakešas tapo antikomunistinių disidentų ir paprastų čekų bei slovakų pajuokos objektu; ta kalba pasitarnavo kaip įrodymas, kad komunistų režimas žlunga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų