Putino Rusija grįžta į 1998-uosius: trukdo ne tik naftos kainos

Vladimiras Putinas dažnai Rusijoje pristatomas kaip užtikrinęs ekonominį šalies stabilumą vadovas. Neseniai atliktas ekspertų tyrimas parodė, kad ir šis Kremliaus vadovo reitingus keliantis teiginys gali būti tik mitas. Rusijos ekonomikos vystymosi rodikliai šiuo metu siekia 1998-ųjų lygį, teigiama ataskaitoje.

Putino Rusija grįžta į 1998-uosius: trukdo ne tik naftos kainos (nuotr. SCANPIX)

Pastaruosius kelis mėnesius vykstantys antiputiniški protestai yra iššaukti dėl į savivaldos rinkimus neprileistų opozicijos kandidatų. Tačiau daugeliui rusų nepasitenkinimas nusėdo kur kas giliau. Jie yra yra sotūs iki kaklo jau daug metų užsitęsusiu ekonominiu nuosmukiu, realių darbo užmokesčių kritimu ir net mažėjančiomis pensijomis, rašoma „Business Insider Deutschland“.

Rusijos ekonomikos situaciją savo publikacijoje „bne IntelliNews“ tyrė patyrė Rusijos ekspertai Benas Arisas ir Ivanas Tkačiovas. Rusijos dalis pasaulio BVP kontekste šiuo metu atsidūrė toje vietoje, kuomet V. Putinas pradėjo savo valdymą. Aukščiausią tašką pasaulio ekonomikoje Rusija pasiekė 2008-aisiais; tačiau dabar Rusijai gresia likti gale, tuo metu kai likęs pasaulis vystosi greičiau už ją.

REKLAMA

90-uosius daugelis rusų prisimena nelabai noriai. Po Sovietų Sąjungos griūties atėję laikai buvo pilno nerimo ir chaoso. Komunizmo transformacijos į kapitalizmą laikotarpiu kai kurie asmenys pasinaudojo begėdiškam praturtėjimui, o daugumai teliko trupiniai.

Situacija pasikeitė kartu su Vladimiro Putino atėjimu 1999-aisiais į premjero postą ir 2000 – jam tapus prezidentu. Anot straipsnio autorių, V. Putinui „neįtikėtinai pasisekė“ – nuo 2000-ųjų naftos kaina pradėjo kilti po savo žemiausios pasiektos kainos (vos 10 dolerių už barelį), o jau kitą dešimtmetį ji siekė net 150 dolerių.

Pajamos iš naftos gerokai palengvino Rusijos ekonomikos atkūrimą. V. Putinas iš tiesų sugebėjo neiššvaistyti visų lėšų, o panaudojo jas naujos valstybės konstrukcijai. Jam valdant Rusijos ekonomika ženkliai išaugo ir paliko už savęs visas buvusias sovietines respublikas. Pirmasis XXI a. dešimtmetis daugeliui rusų įstrigo kaip „auksinis laikotarpis“.


Rašyti komentarą...
N
Noname
2019-08-31 16:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesa pasakius apie tokius kaimynus visada reikia zinoti ir kuo daugiau, stebeti ir meginti nuspetu tokiu kaimynu elgsena, nes kai nesidomi, gali buti koks nors netiketas ir nemalonus siurprizas.
Atsakyti
0

V
Virgilijus
2019-08-31 20:51:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam nepatinka tai neskaitykite,yra žmonių kuriems tai patinka.
Atsakyti
-3

D
Dzukas
2019-09-01 13:58:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol Putinas nenusims nuo saves imperiniu ambiciju tol rusai gyvens skurde ir nezinomybeje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų