Paniką keliantis sprogimas Rusijoje: dėl radiacijos gyventojai sulaukė „rekomendacijos palikti namus“

„The Independent“, remiantis „Interfaks“ pranešimu, skelbia, kad Archangelsko srityje, vienoje iš netoliese esančių gyvenviečių, dėl „keturiolika kartų viršyto radiacijos lygio po raketos sprogimo kariniame poligone yra paskelbta gyventojų evakuacija“.

Paniką keliantis sprogimas Rusijoje: dėl radiacijos gyventojai sulaukė „rekomendacijos palikti namus“ (nuotr. SCANPIX)

Srities gubernatorius Igoris Orlovas „Interfaks“ neigia informaciją apie evakuaciją Nionoksų gyvenvietėje, kuri yra įsikūrusi netoli karinio poligono. Valdininko teigimu „po incidento yra atliekami planiniai veiksmai, kurie yra numatyti tokiais atvejais“. Tačiau jis nepaneigė informacijos, kad Nionoksų gyventojams buvo „rekomenduota rugpjūčio 14-ąją palikti gyvenvietę“.

„Interfaks“ teigimu, tarp vietos gyventojų pradėjo sklisti gandas, kad rugpjūčio 14-ąją jie bus traukiniu išvežti į saugią vietą. Vietos naujienų agentūra „Severnyje novosti“, remiantis neįvardintais šaltiniais, paskelbė, kad Archangelsko ligoninėje, kur buvo gydomi nukentėjusieji sprogimo metu, buvo užantspauduota viskas, kas buvo susiję su jų gydymu, o iš gydytojai turėjo pasirašyti raštą dėl informacijos konfidencialumo. Maža to, medikams taip pat buvo pasiūlyta pasitikrinti dėl galimo radiacijos poveikio.

REKLAMA

Sprogimas išbandant raketą

Po sprogimo Rusijos raketų bandymų poligone netoliese esančiame mieste radiacinis fonas iki 16 kartų viršijo normą, antradienį pranešė Rusijos nacionalinė hidrometeorologijos tarnyba.

Ketvirtadienį per sprogimą Archangelsko srityje esančiame raketų bandymų poligone žuvo penki Rusijos branduolinės agentūros mokslininkai. Vėliau agentūra patvirtino, kad jie dalyvavo naujų ginklų bandymuose. Dar daugiau nukentėjusiųjų buvo hospitalizuoti.

Rusijos federalinė hidrometeorologijos ir aplinkos stebėjimo tarnyba „Rosgidromet“ pranešė, kad jos spinduliuotės matavimo įranga Severodvinsko mieste, esančiame maždaug už 30 kilometrų nuo Nionoksos raketų bandymų poligono, užfiksavo, kad gama spinduliuotės fonas „nuo keturių iki šešiolikos“ kartų viršijo normą.

Pasak „Rosgidrometo“, padidėjęs spinduliuotės lygis buvo užfiksuotas šešiose iš aštuonių Severodvinsko stočių, tačiau po pustrečios valandos daviklių rodmenys vėl buvo normos ribose.

Vienas iš daviklių rodė 1,78 mikrosivertų per valandą – gerokai daugiau už vietos vidutinį radiacinį foną, bet mažiau pavojingo lygio.

Rusijos valstybinė branduolinės energetikos agentūra „Rosatom“ nurodė, kad jos mokslininkai dalyvavo bandant raketą, turinčią radioaktyviųjų izotopų energijos šaltinių, kai sprogimo banga juos nubloškė nuo bandymų platformos į jūrą.

JAV ekspertai sieja šį incidentą su branduolinėmis sparnuotosiomis raketomis „9M730 Burevestnik“, pagal NATO klasifikaciją – „SSC-X-9 Skyfall“.

Vasarį V. Putinas tvirtino, kad šių raketų bandymai vyksta sėkmingai.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2019-08-13 18:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maniakas nykštukas pradėjo eilinę masinio žmonių žudymo operaciją "vsiem v raj".
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų