Vaizdai kalba už save: milijoninis miestas lieka be geriamo vandens

Šeštame pagal dydį Indijos mieste Čenajuje, kuriame gyvena daugiau nei 9 mln. žmonių šią vasarą karščiai užsitęsė taip stipriai, kad miestas pritrūko vandens. Birželį gyvenimas megapolyje faktiškai apmirė: uždaryti teko daugelį valstybinių įstaigų, kavinių, restoranų ar viešbučių.

Čenajus, 2018-ųjų birželis ir 2019-ųjų birželis (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Miesto tarnybos vandens tiekimą buvo priverstos sumažinti iki 40 proc. reikiamo pajėgumo. Visame mieste buvo priverstinai atjungti kondicionieriai, o ligoninės nesusitvarko su pacientų antplūdžiu, daugelis bendrovių leidžia savo darbuotojams dirbti iš namų, rašoma BBC.

Vietos IT darbuotojų asociacijos atstovas naujienų agentūrai patvirtino, kad IT bendrovių darbuotojai, jeigu tik įmanoma, dirba iš namų, tačiau tai situacijos stipriai nekeičia.

„Namuose juk taip pat baigiasi vanduo – tai ką mums daryti?“ – skundėsi jis.

Birželio 10-ąją šalies sostinėje Naujajame Delyje buvo užfiksuotas naujas mėnesio karščio rekordas – 48 laipsniai Celsijaus pavėsyje. Prieš kelias dienas, viename iš Indijos regionų šiaurės vakaruose termometro žyma pakilo virš 50 laipsnių.

Dėl klimato kaitos liūčių sezonai, kurie anksčiau užpildydavo vietos vandens telkinius, kasmet vis trumpėja ir būna ne tokie stiprūs.

Geriamo vandens trūkumas pasireiškia ir kitiems didiesiems miestams pasaulyje, įskaitant Maskvą, Pekiną, Stambulą, Londoną ar Tokijų, rašoma BBC. Praėjusiais metais pirmasis šiuolaikinis didelis pasaulio miestas, kuriame faktiškai išseko geriamo vandens atsargos, tapo Pietų Afrikos miestas Keiptaunas.

Čenaujaus gyventojai bando pasirūpinti geriamo vandens (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Mūšis dėl vandens

Minėto Indijos miesto Čenajaus gyventojai kasdien praleidžia po kelias valandas ant kaitrios saulės su viltimi sulaukti geriamą vandenį turinčių atvežti cisternų, kurias valdžia atgabena iš tolimesnių valstijos vietų.

REKLAMA

Turtingesni miestiečiai perka vandenį iš parduotuvių, tačiau daugeliui gyventojų tai – nepasiekiama prabanga. Jo teigimu, vienai šeimai lūšnose gyvenantiems daugiau nei milijonui gyventojų tenka 30-40 litrų vandens per dieną. JAV tuo metu šeimos išnaudoja mažiausiai 30 kartų daugiau vandens.

Mieste auga įtampa. Sulaukiama pranešimų apie žmonių, nešančių namo vandenį, užpuolimus. Taip pat skelbiama, kad pasitaikė vandenį atvežančių automobilių užpuolimų.


Rašyti komentarą...
A
As
2019-06-30 16:39:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Raso- pietu afrikos miestas keiptaunas. Asile
Atsakyti
0

2019-07-01 14:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaityt išmok
Atsakyti
0

A
Aidinas
2019-06-30 14:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo kada Keiptaunas yra Amerikoje ?
Gal tai pietų Afrikos miestas ?
Rašaliotojai :)
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų