Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors gyvename vis laisviau ir COVID-19 ribojimų mažėja vos ne sulig kiekviena savaite, apsilankyti vaikų šventėje darželyje vis dar negalintys tėveliai piktinasi dvigubais standartais. Koncertai su daugiatūkstantine minia šiuo metu gali vykti ne didesnių apribojimų, tačiau kasdien bendraujančių vaikų tėveliai dalyvauti darželio šventėje negali.   

Nors gyvename vis laisviau ir COVID-19 ribojimų mažėja vos ne sulig kiekviena savaite, apsilankyti vaikų šventėje darželyje vis dar negalintys tėveliai piktinasi dvigubais standartais. Koncertai su daugiatūkstantine minia šiuo metu gali vykti ne didesnių apribojimų, tačiau kasdien bendraujančių vaikų tėveliai dalyvauti darželio šventėje negali.   

REKLAMA

Net lankytojų srautų valdymui renginių metu telikus rekomendacija tėvai skundžiasi po dviejų metų pertraukos į darželio patalpas vis dar negalintys įkelti nė kojos. 

Vilnietė Rūta (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.) apgailestavo, kad nors, atrodytų, ribojimai dėl COVID-19 mažėja, tačiau išlieka nežinomybė, ar tėveliai galės aplankyti savo atžalas visai netrukus turinčiose įvykti išleistuvėse.

„Mano vaikas pabaiginėja darželį, išeis į mokyklą ir tėveliai planuoja išleistuves. Suprantu, kad jos galbūt vyks gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, dar derinsimės su darželiu, bet iškilo toks klausimas, ar tėvai galės dalyvauti darželio šventėje kartu su vaikais?“ – svarstė ji.

REKLAMA

Arenose – tūkstančiai, o į darželį negalima

Moteris pasakojo, kad dalis mamų šį klausimą kelia itin rimtai, net rengiasi rašyti skundus savivaldybei, mat tai, kas vyksta šiuo metu, atrodo nelogiška.

„Matome, kad visuomenėje draudimai švelnėja. Tuo pat metu prisimename, kai dar esant sudėtingesnei epidemiologinei situacijai per Kalėdas vyko didžiausi renginiai, koncertai, į arenas ateidavo begalės žmonių. 

Tai kyla natūralus klausimas, matant, kad renginiai ir koncertai dabar vyksta laisvai, galima visur – į teatrus, kino teatrus – laisvai įeiti, kodėl, jei mūsų vaikai ir taip kiekvieną dieną ateina iš tų pačių šeimų į tą patį darželį, grupę, mes negalime dalyvauti šventėje“, – dvigubais standartais piktinosi Rūta.

Portalas tv3.lt primena, kad dar taikant galimybių pasą susidurta su tokia pačią problema – net jį turintys tėveliai nebuvo įleidžiami į šventinius renginius.

REKLAMA
REKLAMA

Visą pandemiją ir taip saugojosi

Ji teigė, kad per dvejus metus jau priprato prie tvarkos, kai vaikai tik atlydimi iki darželio durų, toliau jie gali eiti tik vieni arba yra pasitinkami auklėtojos. 

„Visa tai viskas suprantama, bet jau norisi vaikų nebeskriausti. Tų teigiamų emocijų trūksta tiek tėvams, tiek vaikams, – guodėsi vilnietė. – Juolab matau, kad tėvai, turintys mažamečius vaikus, tikrai vengia vaikščioti į koncertus, didesnes minias, visada saugodavomės, kad neatsineštume šio dalyko į šeimą ir neperduotume. Tai tėvų sąmoningumas yra didelis, juo labiau darželyje daromi paviršiaus testai ir jei jie neigiami, tai reiškia vaikai neatsineša kovido.“

„Renginiai ir koncertai dabar vyksta laisvai, <...> kodėl, jei mūsų vaikai ir taip kiekvieną dieną ateina iš tų pačių šeimų į tą patį darželį, grupę, mes negalime dalyvauti šventėje?“

Pasak Rūtos, situacija šiuo metu tokia, kad niekas negali aiškiai pasakyti, ar tokie renginiai galės vykti, jei bus suplanuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi šį klausimą mėto kaip karštą bulvę. Darželio vadovai laikosi savivaldybės reikalavimų, ji kreipia į ministeriją, o atsakymo mums niekas negali duoti. Bet faktas, kad šiandien viena situacija yra vienokiems renginiams, o darželyje, kur gal bus 20 vaikų ir 30–40 tėvelių, tai ar tokio dydžio grupė, kuri visąlaik yra tame pačiame burbule, kelia pavojų? Tai, man atrodo, kino teatras yra daug rizikingesnė vieta nei darželio grupė“, – pasakojo moteris.

Ribojimus ketina švelninti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino, kad tvarka dėl renginių organizavimo ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose išlieka nepakitusi. 

„Ar planuojami kažkokie pakeitimai, informacijos kol kas neturiu“, – nurodė SAM atstovas, pateikęs nuorodas į vis dar galiojančius vadovo sprendimus.

Savo ruožtu premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė patikino, kad artimiausiu metu bus einama dar daugiau ribojimų atsisakymo link. Tačiau kada tiksliai tai ketinama padaryti, kol kas pasakyti negalėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Vyriausybė nuosekliai vykdė atlaisvinimus gerėjant situacijai ir atsižvelgdama į hospitalizacijos ir reanimacijų skaičius, tai ribojimų panaikinimai yra derinami ir toliau. <...> Panaikinimas reiškia, kad pereitume ne į prievolę, o į rekomendaciją.

Kiek klausome gyventojų, vieni teigia, kad nebereikia kaukių ir niekas jų nedėvi, bet žiūrint iš kitos pusės – kiti sako, kad puiku, ir jei jie mato riziką ar lankantis renginyje, ar prekybos centre, ar naudojantis viešuoju transportu, jie toliau dėvi kaukę, nes ji apsaugo ir nuo kitų virusinių infekcijų. Tie atlaisvinimai atsiras artimiausiu metu, tačiau tai bus rekomendacijos pagal žmonių nuojautą ir draudimų naudoti kaukes tikrai nebus“, – kalbėjo ji naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.

Plačiau apie ruošiamus ribojimus kviečiame žiūrėti vaizdo įraše:

Švietimo įstaigos – padidintoje rizikoje

Tuo metu buvęs Europos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis pažymėjo, kad pandemijos statuso dar niekas neatšaukė, tad ir atitinkamos priemonės dar būtinos.

REKLAMA
REKLAMA

„Švietimo įstaigos yra padidintos rizikos zona, kol kas niekas nesikeičia pandeminio režimo ir apsaugos priemonės turi būti taikomos. Tačiau apsaugos priemonių kompleksas gali būti taikomas dinamiškai. 

Jei epidemiologinė situacija gerėja ir tampa aišku, kad toje teritorijoje yra tik pavieniai užsikrėtimo atvejai, tada, supranta, yra tik bazinės priemonės – higienos, kaukių, dezinfekcijos, patalpų vėdinimo, temperatūros patalpose palaikymo“, – laidoje „Dienos pjūvis“ komentavo Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Europoje.

Tačiau užsikrėtimų skaičiams pradėjus staiga augti, jo teigimu, neabejotinai vėl turi būti imamasi papildomų priemonių, ribojimų.

„Tai būtina tam, kad būtų galima eliminuoti virusą iš aplinkos ir apsaugoti bendruomenė nuo platesnio susirgimų skaičiaus. Epidemiologinės priemonės turi būti vertinamos dinamiškai pagal užsikrėtimų skaičių. Jei dabar banga slūgs akivaizdu kad dalį ribojimų uždarose patalpose bus galima nuimti. Bet baziniai dalykai turi likti“, – sakė P. V. Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų