Sopote (Lenkija) keturias dienas vyko aukšto lygio žirgų sporto varžybos „Cavaladia“. Jose netrūko ir raitelių iš Lietuvos.

Ketvirtadienį geriausiai tarp lietuvių pasirodė Monika Paulauskaitė. Ji „Big Tour“ 140 cm aukščio kliūčių kategorijoje su „Quirados AS“ be klaidų įveikė trasą per 58.16 sek., užėmė 4-ą vietą ir pelnė 1200 zlotų (265 eurai).

Penktadienį dailiojo jojimo „Grand Prix“ kategorijoje žibėjo Sandra Sysojeva su „Jack Daniel‘s“. Jie užėmė pirmą vietą (įvertinimas – 70.067) ir laimėjo 1000 zlotų (220,84 euro).

„Middle Tour“ 135 cm kliūčių konkūrų kategorijoje Matas Petraitis su „Cornet‘s Cloud“ buvo antri ir mažiau nei sekunde atsiliko nuo lyderio. M.Petraitis pelnė 2000 zlotų (441,67 euro). Toje pačioje kategorijoje į dešimtuką dar pateko M.Paulauskaitė su „Armanda“, finišavę 7-i.

„Big Tour“ 145 cm kliūčių kategorijoje Andrius Petrovas su „Linkolns“ gavo 4 baudos balus ir užėmė 9-ą vietą. Už tai lietuviui atiteko 3120 zlotų (689 eurai).

Šeštadienį „Middle Tour“ 140 cm kliūčių kategorijoje M.Petraitis su „Holle“ pirmu bandymu trasą įveikė be klaidų, bet antru mėginimu neišvengė nuverstų kliūčių ir užėmė 12-ą vietą bei pelnė 600 zlotų (132,5 euro).

Geriau M.Petraičiui sekėsi 130 cm kliūčių rungtyje, kur jis su „Cornet‘s Cloud“ užėmė 3-ią vietą ir laimėjo 3000 zlotų (662,51 euro). A.Petrovas su „Darko Z“ buvo 9-i ir pelnė 600 zlotų (132,5 euro).

Paskutinė diena lietuviams buvo sėkminga. S.Sysojeva su „Jack Daniel‘s“ laimėjo „Grand Prix Freestyle“ dailiojo jojimo kategoriją (įvertinimas – 74.700) ir pelnė 2000 zlotų (441,67 euro).

Tuo tarpu M.Petraitis su „Goldcoast VDL“ užėmė trečią vietą pagrindinėje „Grand Prix“ konkūrų kategorijoje. 145 cm kliūčių trasą jie abu kartus įveikė be klaidų ir laimėjo 15 600 zlotų (3445,04 euro). Nugalėtoju tapęs lenkas Jaroslawas Skrzyczynskis su „Inturido“ susižėrė pagrindinį prizą – 26 tūkst. zlotų (5741,73 euro).