Italijoje vykstančiame septintajame pasaulio biatlono taurės etape sekmadienį surengtos vyrų 4x7,5 km estafetės lenktynės.

Lenktynėse dominavo norvegai – Sturla Holmas Laegreidas, Tarjei Boe, Johannesas Thingnesas Boe ir Vetle Sjaastadas Christiansenas. Jie išvengė baudos ratų, panaudojo tik 4 papildomus šovinius ir finišavo per 1 val. 12 min. 14.7 sek. Norvegai priekyje nebuvo tik po pirmojo etapo, kurį greičiausiai baigė prancūzas Fabienas Claude'as. Tiesa, vėliau prancūzai prarado daugiau nei 2 min. ir nukrito iki 4-os vietos.

Antra finišavo Rusijos rinktinė, pralaimėjusi 1 min. 57.2 sek. Rusai suko 1 baudos ratą ir panaudojo 12 papildomų šovinių. Treti buvo vokiečiai. Jie šaudė taip pat sėkmingai kaip norvegai (0+4), bet trasoje jiems pralaimėjo net 2 min. 4.4 sek.

Lietuvos rinktinei šį kartą sužibėti nepavyko. Mūsiškiai buvo aplenkti ratu ir liko klasifikuoti 20-oje pozicijoje tarp 24 komandų.

Pirmajame etape šliuožęs Karolis Dombrovskis panaudojo 4 papildomus šovinius, lyderiui prarado 1 min. 23.4 sek. ir buvo 21-as. Vytautas Strolia taip pat panaudojo 4 papildomus šovinius, bet trasoje buvo greitesnis – prarado 57 sek. ir pakėlė Lietuvos rinktinę į 17-ą vietą. Tomas Kaukėnas taip pat panaudojo 4 papildomus šovinius, prarado 2 min. 17 sek. ir smuktelėjo į 18-ą vietą.

Jaunajam Linui Baniui sekėsi prasčiausiai – jis pirmame šaudymo ruože panaudojo 3 papildomus šovinius ir dar turėjo sukti 2 baudos ratus. Prieš antrąją šaudyklą lietuvis buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš trasos.

Pasaulio taurės etapą Italijoje sekmadienį baigs moterų 12,5 km bendro starto lenktynės. Vėliau geriausius pasaulio biatlonininkus bus galima išvysti Pekino olimpiadoje. Ten biatlono varžybos vyks vasario 5-19 dienomis.