Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai gynybiniame mače 69:58 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Ilgą laiką rungtynių kontrolę turėjęs ir 9 taškų pranašumą po dviejų kėlinių turėjęs „Žalgiris“ įkrito į duobę trečiajame kėlinyje.

Kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus (49:49). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei 5 min. „Žalgirio“ persvara buvom itin trapi – 55:51.

Būtent tuomet sukibirkščiavo „Žalgirio“ legionierius Kaverriusas Hayesas ir K. Maksvytis. Aukštaūgiui nepavykus atkovoti kamuolio, K. Maksvytis aprėkė savo auklėtinį ir kūno kalba aiškiai demonstravo savo nepasitenkinimą.

K. Hayesas skolingas neliko ir atsikirto K. Maksvyčiui. Komandos draugai puolė raminti legionierių, o šis po epizodo buvo pasodintas ant suolo.

Sėsdamas ant atsarginių žaidėjų suolelio K. Hayesas nė nepažvelgė į trenerį ir nesumušė su juo delnais, nors krepšinyje tai yra visiškai įprasta praktika.

Vėliau televizijos kameros užfiksavo, kad atsisėdus ant atsarginių žaidėjų suolelio krepšininko frustracija tęsėsi toliau. Amerikietis  emocingai diskutavo su K. Maksvyčiu. Galiausiai, treneris numojo ranka ir pasitraukė nuo krepšininko, o jį vėl puolė raminti komandos draugai.

Tai nėra pirmasis kartas, kai „Žalgiryje“ pastebimas psichologinis nuovargis.

Ketvirtfinalio serijoje su Kėdainių „Nevėžiu“ su treneriu sukonfliktavo kapitonas E. Ulanovas.

Žaidėjų frustraciją greičiausiai lemia itin ištęstas ir intensyvus krepšinio sezonas. „Žalgiris“ Eurolygoje nuo spalio iki gegužės sužaidė net 37 rungtynes ir pasiekė Eurolygos atkrintamąsias.

LKL sezone, įskaitant pirmadienio pusfinalio mačą, žalgiriečiai jau sužaidė 36 rungtynes ir sužais dar mažiausiai penkerias.

Prieš kurį laiką tv3.lt kalbintas „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas neslėpė, kad klubas nėra patenkintas suspaustu LKL tvarkaraščiu ir trijų ratų sistema.

Legendinio klubo vadovas atviravo, kad žalgiriečiai į likusią sezoną dalį žengia sukąstais dantimis.

Antrosios pusfinalio serijos rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ trečiadienį vyks Panevėžyje.

Visas 30-ojo LKL sezono rungtynes stebėkite „Go3“ televizijoje.

Trizniai o ne žaidėjai jei blogą savo žaidimą bando pridengti ginču su treneriu. Lyg būtų tokio lygio kaip Dončičius ar Le Bronas.
maksvytis daug nuveike.
matesi, zalgirio eurolygoj, individualus darbas su kiekvienu zaideju. pradzioj eurolugos rungtyniu. zaidejai, kurie rekia ant savo mokytojo, nenusipelno pagarbos.
nuovargis ar ne, pinigai mokami. prasom, maximoj prie kasos dar liko vietos, kartu ir pailsesit.