SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Kauno „Žalgiris“ (5/1) po įtempto trilerio patyrė pirmajį pralaimėjimą Eurolygoje šį sezoną. Joano Plazos auklėtiniai Zagrebe po dviejų pratęsimų 106:108 (28:19, 12:20, 20:24, 25:22, 15:15, 6:8) pralaimėjo antrąją pergalę iškovojusiems „Cedevita“ (2/4) krepšininkams.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Ibrahimas Jaaberas, Rimantas Kaukėnas, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Abu klubai dvikovos pradžioje rungtyniavo rezultatyviai – po D.Lavrinovičiaus dėjimo su pražanga ketvirtąją minutę rezultatas buvo lygus 9:9. Be klaidų atakavęs Mickaelis Gelebale'is buvo išvedęs „Cedevita“ klubą į priekį (13:11), tačiau galingu puolimu „Žalgiris“ užbaigė pirmąjį ketvirtį turėdamas 9 taškų pranašumą – 28:19.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiams tris minutes nepavyko pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję varžovai apkarpė atsilikimą (23:28). Tačiau Kauno klubui užteko vos poros atakų susigrąžinti turėtą persvarą. Svečiams ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti Zagrebo komandos lyderį M.Gelabale'į – jo inicijuotas spurtas priartino aikštės šeimininkus iki minimumo 34:35.

J.Plazos auklėtiniams ir toliau sunkiai sekėsi rasti spragų „Cedevitos“ gynyboje antrojo ketvirčio pabaigoje Kroatijos krepšininkai buvo persvėrę rezultatą savo pusėn, tačiau D.Lavrinovičius netrukus sugrąžino persvarą „Žalgiriui“, kuri per likusį laiką nepasikeitė. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis kauniečiams pirmaujant 40:39.

Rezultatyviausio „Žalgirio“ žaidėjo D.Lavrinovičiaus taškai trečiojo ketvirčio pradžioje padidino atotrūkį iki 46:41, tačiau „Cedevitos“ įžaidėjas Marquesas Greenas dviem tritaškiais nubraukė visą brolio darbą ir išvedė savo komandą į priekį 49:48.

Laimėję dar vieną atkarpą aikštės šeimininkai pavojingai atitrūko 60:54. Besivejančių vaidmenyje atsidūrusiems žalgiriečiams nesisekė perimti rungtynių kontrolės į savo rankas. Sužaidus tris ketvirčius „Žalgiris“ turėjo 3 taškų deficitą – 60:63.

Lemiamą ketvirtį Lietuvos čempionai pradėjo dviem Marko Popovičiaus tritaškiais, tačiau Vlado Iljevskis atsakė tuo pačiu (70:76). I.Jaaberas bandė tempti komandą į priekį – sudėtingą dvitaškį su pražanga įmetęs amerikietis ištirpdė atsilikimą iki minimalaus (75:76).

Sumaniai po krepšiu sužaidęs D.Lavrinovičius atstatė rungtynių pusiausvyrą. Aikštėje vyko arši kova – dėl kamuolio krepšininkai kovėsi iš paskutiniųjų. Po vieną baudos metimą pataikę P.Jankūnas ir T.Dardenas po ilgos pertraukos išvedė „Žalgirį“ į priekį (82:80). Intrigą dvitaškiu išlyginęs rezultatą sugrąžino Goranas Sutonas.

Pražangą išprovokavęs M.Popovičius realizavo tik vieną baudos metimą, o kitoje aikštės pusėje rungtynių arbitras užfiksavo neleistinus P.Jankūno veiksmus. Vis dėlto, M.Popovičius sugebėjo perimti kamuolį iš varžovų ir padidinti persvarą iki trijų taškų (85:82). Zagrebo komandos didvyriu tapo Bracey Wrightas, tolimu metimu išlyginęs rezultatą. Pratęsimas – 85:85.

Papildomo laiko metu taikliais metimais atakas užbaigus legionieriams I.Jaaberui ir Tremmellui Dardenu „Žalgirio“ išsiveržė į priekį (90:87). „Cedevita“ rankų nenuleido – dvi minutes rezultatas lyg svarstyklės svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Keturis taškus paeiliui pelnęs P.Jankūnas sugrąžino tvirtesnį pranašumą (94:90).

Vis dėlto, aikštės šeimininkai sugebėjo sugrąžinti intrigą ir po M.Gelabale'io dėjimo rezultatas vėl tapo lygus – 100:100. M.Popovičiaus metimas aidint sirenai buvo netaiklus, komandos priverstos žaisti antrąjį pratęsimą.

Jį, kaip ir pirmąjį pratęsimą, sėkmingiau pradėję žalgiriečiai įgijo 3 taškų persvarą (106:103), tačiau daug progų savo metimus kartoti turėję „Cedevita“ krepšininkai išlygino, o vėliau ir įgijo 2 taškų pranašumą (108:106). Paskutinės atakos smaigalyje buvęs I.Jaaberas tritaškiu pabandė išplėšti pergalę, tačiau metimas skriejo pro šalį ir „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje šį sezoną.

Žalgiris“: D.Lavrinovičius (10/13 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 24, M.Popovičius 19, P.Jankūnas (6/6 dvitaškiai, 6 atk. kam.) ir R.Kaukėnas (7 rez. perd.) po 15, T.Dardenas (7 atk. kam.) 10, I.Jaaberas 8, K.Lavrinovičius 6, O.Lafayette'as 5, M.Kuzminskas 2.

Cedevita“: M.Gelabale'is (9/13 dvitaškiai, 10 atk. kam.) 23, B.Wrightas (4/6 tritaškiai) 20, P.Šuputas (7/10 dvitaškiai) 18, V.Ilievskis (4/5 tritaškiai) 16, G.Sutonas ir M.Greenas po 8, M.Tomasas 7.