Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo Vlado Garasto taurės turnyrą! Finalo rungtynėse žalgiriečiai per antrąjį kėlinį pelnė net 38 taškus ir palaužė praėjusio sezono Europos taurės nugalėtojus. Kauniečiai įveikė Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandą 96:93 (18:27, 38:11, 22:28, 18:27).

„Žalgiriui“ pirmuosius 7 taškus pelnė Justinas Dentmonas, kartu įmesdamas ir pirmąjį savo tritaškį Lietuvoje. Tiesa, Krasnodaro ekipa iš toli atakavo dar tiksliau ir po trijų tritaškių buvo priekyje 12:7. Siimo-Sanderio Vene 4 taškai ir Tomo Dimšos dėjimas po Artūro Milaknio perimto kamuolio kurį laiką neleido varžovams atsiplėšti – 13:17. Pirmojo kėlinio pabaigoje komandos kapitonas Paulius Jankūnas surinko 5 taškus, bet triskart iš rankų išslydęs kamuolys sukūrė rusams lengvas progas – 18:27.

Antrąjį kėlinį sėkmingai pradėjo tritaškį pataikęs S.Vene ir reidą su pražanga atlikęs Kasparas Vecvagaras (24:29). Dar vieną tolimą metimą pataikę rusai pirmavo 35:28, bet nuo to laiko „Žalgiris“ užkūrė tokią pirtį, kuri tiesiog pribloškė varžovus. Spurto iniciatoriumi tapo Mindaugas Kupšas (10 taškų per 7 min.), kuriam puikius perdavimus siuntė J.Dentmonas ir Vytenis Čižauskas. „Žalgirio“ gynėjai taip pat puikiai rungtyniavo gynyboje ir po perimtų kamuolių pelnė lengvus taškus. Šešių paskutinių antrojo kėlinio minučių atkarpą kauniečiai laimėjo net 28:3 ir po V.Čižausko dėjimo pirmavo 56:38.

Sulaukę malonės iš teisėjų (nesportinės pražangos) rusai pelnė 6 taškus per pirmąją trečiojo kėlinio ataką ir 14 – per 2 minutes. A.Milaknio tritaškis ir J.Dentmono metimas iš vidutinio nuotolio išlaikė dviženklę persvarą (62:52), bet „Lokomotiv-Kuban“ sugebėjo priartėti iki 60:64. Reikiamu momentu 4 taškus įmetė P.Jankūnas, o į aikštę grįžę S.Vene ir M.Kupšas taip pat pridėjo po 4 taškus. V.Čižauskas idealiu perdavimu per visą aikštę surado K.Vecvagarą ir „Žalgiris“ atstatė pranašumą – 78:66.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiams atakuoti neleido rungtynių arbitrai, užfiksavę net tris pražangas puolime per porą minučių. Žalgiriečių susierzinimu rusai sėkmingai pasinaudojo ir pataikę tris tolimus metimus išlygino rezultatą (80:80). Lietuvos čempionai nepalūžo ir surengė dar vieną spurtą. P.Jankūnas įmetė dvitaškį su pražanga, po du taškus pridėjo V.Čižauskas bei T.Klimavičius, o P.Jankūnas dar smeigė tritaškį – 90:82. Nepasidavė ir varžovai: Andrejus Zubkovas pataikė ketvirtąjį tritaškį ketvirtajame kėlinyje ir persvėrė rezultatą – 91:90. Per paskutinę minutę V.Lipkevičius įskraidino tolimą dvitaškį ir iškišo perdavimą P.Jankūnui, o pergalę baudų metimais įtvirtino J.Dentmonas – 96:93.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 21 (6 rez. perd.), P.Jankūnas 21 (7 atk. kam.), M.Kupšas 14 (5 atk. kam.), S.Vene 11 (4 rez. perd.), V.Čižauskas 10 (3 per. kam.), A.Milaknis 5, K.Vecvagaras 5, T.Klimavičius 4, V.Lipkevičius 3, T.Dimša 2, V.Kariniauskas 0.

„Lokomotiv-Kuban“: V.Likhodei 23 (8 atk. kam.), S.Bykovas 17 (5 rez. perd.), A.Zubkovas 16, D.Brownas 13, R.Hendricas 10 (6 atk. kam.).