Antradienį Kauno „Žalgiris“ (5/7) dar vieną dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo Vokietijos sostinėje. Šįkart žalgiriečiai susikovė su Berlyno ALBA (2/10) ir rezultatu 64:62 (20:13, 8:12, 17:14, 17:25) apmaudžiai padovanojo antrąją pergalę autsaideriams.

Ginčo kamuolį laimėjo Berlyno krepšininkai, tačiau taškų pelnyti nepavyko. Pirmuosius taškus į savo komandos sąskaitą netrukus įrašė Edgaras Ulanovas (0:2). Po dviejų Kevarriuso Hayeso metimų Dovydas Giedraitis meta iš toli ir taip žalgiriečius išveda į priekį jau (0:7).

Pirmuosius taškus šeimininkai įsirašė prabėgus daugiau nei 2 minutėms po M. Spagnolo metimo (2:7). Visgi ALBA priartėti lengvai negalėjo, nes D. Giedraitis bėgant paskutinėms atakos sekundėms pataikė dar vien tritaškį (4:12).

Prabėgus daugiau nei pusei kėlinio po tritaškį „Žalgiriui“ pridėjo Keenanas Evansas ir Danielius Lavrinovičius, o Kauno komanda priekyje buvo jau 4:20.

Visgi netrukus sekė ir geresnė šeimininkų atkrapa. Dviem tolimais metimais pasižymėjo Malte Delowas ir Gabriele Procida ir „Žalgirio“ persvara iš dviženklės sumažėjo iki 7 taškų (13:20).

Prabėgus pusantros antro kėlinio minutės rezultatas nekito, tačiau taškų sausrą nutraukė naujasis žalgirietis Edmondas Sumneris (13:22). Vėliau amerikietis pridėjo dar du baudų metimus, bet į juos tritaškiu atsakė Jonas Mattisseckas (16:26).

Dviženklę „Žalgirio“ persvarą vėl sutirpdė Johannesas Thiemannas dviem baudų metimais, o vėliau, po jau dešimtos žalgiriečių klaidos, dar du taškus pridėjo Yanni Wetzellis ir Kauno komandos persvara tirpo (22:28).

Vėliau „Žalgiris“ krito į duobę ir sustojo puolime, o ALBA priartėjo jau per tris taškus (25:28).

Trečiąjį kėlinį atidarė netaiklus K. Evanso metimas iš po krepšio, tačiau kitoje aikštės pusėje ALBA taip pat nesugebėjo išnaudoti atakos sekundžių (25:28). Vėliau E. Ulanovas pridėjo tris taškus, o abi komandos viena po kitos suklydo (25:31).

Prabėgus beveik pusei kėlinio komandos žengė be pražangų, o „Žalgiris“ išlaikė trapią persvarą (34:37).

Kauniečius kiek truktelėjo į priekį R. Šmito ir D. Giedraičio taškai, tačiau J. Thiemannas taip pat pridėjo dvitaškį iš po krepšio (36:41). Trečio kėlinio pabaigoje T. Dimša pelnė du taškus ir prieš lemiamą kėlinį „Žalgirio“ persvara tapo kiek didesnė (39:45).

Lemiamo kėlinio pradžioje itin svarbų tolimą metimą pataikė D. Lavrinovičius ir kompensavo Berlyno krepšininkų du taškus (41:48).

Komandą pažadino ir taiklus T. Dimšos tritaškis, o vėliau dar du baudų metimus pridėjo ir K. Evansas, tad persvara vėl tapo apčiuopiama (46:55).

Likus mažiau nei 2 minutėms svarbius taškus pelnė D.Giedraitis, bet pataikė ir J. Thiemannas. Galiausiai už E. Ulanovo klaidą skaudžiai baudė J. Mattiseckas – 64:62. Kapitonas galėjo dar išgelbėti žalgiriečius, bet to nepadarė.

Berlyno krepšininkai šventė pergalę nors pataikė tik 40 proc. dvitaškių (15/38) ir 26 proc. tritaškių (7/27).

ALBA: Johannesas Thiemannas 16 (6 atk. kam.), Yanni Wetzellis 9 (6 atk. kam.), Gabriele Procida ir Jonas Mattisseckas – po 8, Malte Delow ir Matteo Spagnolo – po 6.

„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 15 (4 rez. perd., 3/5 trit., 5 atk. kam.), Tomas Dimša 11, Edgaras Ulanovas ir Keenanas Evansas – po 8, Danielius Lavrinovičius 6 (6 atk. kam.).

tv3.lt

Ulanovas ŽALGIRIO ŽUDIKAS
Ulanovas,baik žudyti ŽALGIRI ,kiek tau moka,kad taip darai
Vyti kuo greičiau iš komandos lauk ulanovą. Rungtynės pralaimėtas dėl kapitono kaltės.