Ketvirtadienį namuose Kauno „Žalgiris“ (15-14) patyrė skaudų pralaimėjimą. Paskutinėmis sekundėmis prametę dvitaškį rezultatu 72:74 jie nusileido Eurolygos lyderiams Pirėjo „Olympiakos“ (21-8).

Mače Tomas Dimša per 23 minutes praleistas ant parketo sumetė 17 taškų (2/3 dvit., 3/5 trit., 4/5 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 12 naudingumo balų.

Po rungtynių krepšininkas apžvelgė, kas padėjo „Žalgiriui“ atgyti paskutiniame kėlinyje ir kaip apskritai sekėsi komandai prieš lyderiaujančią komandą.

„(Mums padėjo) kova ir pasiaukojimas. Gera gynyba, komandiškumas, ko nepavyko padaryti antrame ir trečiame kėlinyje. Ketvirtame susitvarkėme, pradėjome kalbėti. Žinojome, kad kažkiek rizikuojame, S. McKissicui leidome atakuoti mus.

Pataisėme tas klaidas ir aukojomės: kiekvienas griuvo, kiekvienas kovojo už kamuolį. Mes tokia komanda, mums nėra kito kelio, nesame talentingesni už „Olympiakos“, todėl čia buvo vienintelis kelias“, – kalbėjo krepšininkas.

Prieš rungtynes kalbėjai, kad iš pralaimėjimo „Rytui“ reikia pasiimti pykčio. Ar su komanda kalbėjote, kad tą pyktį reikia išreikšti?

Pasitarimo kažkokio nebuvo. Po kiekvieno pralaimėjimo smagu, kai varžybos yra kuo anksčiau ir turi šansą reabilituotis. Šiandien tas nepavyko, bet reikia nepamiršti prieš kokią komandą žaidėme ir kaip kovėmės iki paskutinių sekundžių.

Kai kuriuose dalykuose yra džiugu, bet kokybės mūsų žaidime dar tikrai trūksta ir dar daug yra kur pasitempti.

Priešininkų žaidėjai atliko labai daug rezultatyvių perdavimų, kaip galima paaiškinti tai?

Jie ne pirmi metai ta pati komanda, tie patys žaidėjai kartu, jie vienas kitą labai gerai jaučia. Jie visą sezoną taip žaidžia ir visus taip baudžia.

Sasha Vezenkovas, atrodo, taškus renkasi iš niekur, iš kažkur kamuolį gauna, iš pro krepšio įmeta. Nėra taip, kad jis vienas prieš vieną žaistų, lengvus taškus susirenka ir čia, manau, yra jų stiprybė – tai, kaip jie vienas kitą jaučia.

Šįvakar puikiai „Žalgiriui“ krito tritaškiai. Ar tai kilo iš užsivedimo?

Kartais gerai bėgome į greitą puolimą ir tas mums palengvino. Turėjome greitame puolime gerų metimų, to mums turbūt trūksta dažniau. Visi gali pataikyti.

Žinoma, dar ir su Rolandu gerus išmetėme, pick and pop‘us žaidėme, kai M. Fallas buvo aikštėje. Bet visi buvo agresyvūs, visi bėgo, visi dalinosi kamuoliu ir tas svarbiausia.

Kiek puolime funkcionuoja „Žalgirio“ mobilus penketas, kai penktu numeriu žaidžia R. Šmits? Kaip sugebate išnaudoti tą mobilumą?

Manau, kad daugiau galime keistis su Rolandu, nes su M. Fallu nėra lengva. Kai jo nėra, galime keistis, varžovams sunkiau gintis prieš R. Šmitą, jis išplečia aikštę. Kai pataiko metimus, visiems rankos atlaisvėja, mažiems – prasiveržimai, nes jis ištraukia tą didelį žaidėją iš po krepšio.

Lieka dar penkerios rungtynės iki reguliariojo sezono pabaigos. Ar „Žalgiris“ gali tuos mačus sužaisti taip, kaip sužaidė ketvirtąjį kėlinį?

Sekmadienį varžybos. Pralaimėjome praeitą kartą LKL, todėl turime eiti sekmadienį „kapotis“ ir pasiimti pergalę. Kai ateis kitos varžybos, reiks ruoštis kitoms.

Reikia žiūrėti į kiekvienas, neskirstyti, ar LKL, ar Eurolyga. Kažkur paslydome šiame sezone, atidavėme pergalių LKL, tai nebegalime barstyti tų taškų ir į kiekvienas varžybas reikia žiūrėti 100 proc.