27
Tre'shawnas Thurmanas ir Deividas Sirvydis (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Šeštadienį, Kūčių išvakarėse „Avia Solutions Group“ arenoje susikovė Vilniaus „Wolves“ (11/4) ir Panevėžio „Lietkabelis“ (9/5). Įtemptoje rungtynių pabaigoje nusileido ir pirmą kartą šiame sezone LKL pralaimėjimą namuose patyrė Vilniaus komanda rezultatu 78:73 (23:20, 24:14, 12:21, 19:18).

27

„Vilkams“ tai buvo jau trečioji nesėkmė LKL iš eilės ir šeštoji įskaitant ir Europos taurės kovas.

„Wolves“ gretose dėl surinktų asmeninių pražangų rungtynių nebaigė net keturi krepšininkai – Jeffery Tayloras, Tre'shawnas Thurmanas, Vitalijus Kozys ir Christianas Mekowulu.

Prieš pat rungtynes Panevėžio klubas pranešė, kad šįvakar komandai nepadės Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius ir Martynas Varnas. Pastarasis nerungtyniaus apie penkias savaites.

Rungtynes taikliu metimu iš toli pradėjo Gediminas Orelikas, o dvitaškiu atsakė Arnas Beručka (2:3). Prabėgus 4 minutėms Christianas Mekowulu išlygino rezultatą (8:8), o lygybę nutraukė Liutauro Lelevičiaus taškai iš po krepšio. Vėliau tritaškį pridėjo ir Džiugas Slavinskas (9:13).

Likus minutei panevėžiečiai jau buvo priekyje 7 taškais, tačiau Regimantas Miniotas ir Kasparas Žemaitis priartino šeimininkus prie varžovų (20:23).

Prabėgus dviem antro kėlinio minutėms „Lietkabelis“ vėl susigrąžino apčiuopiamą persvarą, kai Stefanas Birčevičius pridėjo taiklų tritaškį (23:31). Vėliau pralaužęs Djordje Gagičiaus gynybą dvitaškį iš viršaus pridėjo Nikola Popovičius ir persvara jau tapo dviženklė (23:33).

Per likusį kėlinį skirtumas svyravo aplink 10 taškų ir po 20 žaidimo minučių „Lietkabelis“ po D. Sirvydžio tritaškio buvo priekyje rezultatu 47:34.

Antrąją rungtynių pusę atidarė Jeffery Tayloras, pataikydamas du taškus, tačiau persvara vis dar išliko dviženklė (38:48). Visgi po traumos sugrįžęs Dovis Bičkauskis taikliai smeigė iš toli ir vėl padidino svečių atotrūkį (38:51).

Vėliau „vilkai“ surengė pora sėkmingų atakų ir priartėjo prie varžovų jau per 7 taškus (44:51).

Likus dviem su puse minutės panevėžiečiai dar nesugebėjo susigrąžinti dviženklės persvaros, o vėliau „Wolves“ pavyko priartėti per 4 taškus (55:59).

Lemiamo kėlinio pradžioje Vilniaus komanda priartėjo jau per vieną metimą (57:59). Situacijos pataisyti dukart nepavyko Deividui Sirvydžiui, o Vitalijaus Kozys dvitaškis išlygino rezultatą (59:59).

Prabėgus beveik 4 paskutinio ketvirčio minutėms J. Tayloras ties tritaškio linija prasižengė prieš L. Lelevičių ir užsidirbo jau 5-ąją asmeninę pražangą. Panevėžiečiai surengė mini spurtą 6:0 ir vėl išsiveržė į priekį (59:65).

Likus porai minučių iki rungtynių pabaigos penktą pražangą sugėrė C. Mekowulu, o netrukus ir V. Kozys. Po D. Bičkauskio baudų metimų „Lietkabelis“ išlaikė persvarą (67:71).

Likus 30 sekundžių T. Thurmanas prasižengė prieš G. Oreliką, o šis sumetė visas tris baudas ir išvedė komandą į priekį 5 taškais (69:74), o paskutinėmis sekundėmis pergalės ištraukti nepavyko.

Geriausias karjeros rungtynes „LKL“ sužaidė D. Sirvydis. Snaiperis pelnė 25 taškus (4/5 trit., 9/9 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, išprovokavo net 9 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

„Wolves“: Kristupas Žemaitis 16, Tre'shawnas Thurmanas ir Christianas Mekowulu po 13, Regimantas Miniotas 11, Vitalijus Kozys 7, Jeffery Tayloras 6.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 25, Gediminas Orelikas 13, Dovis Bičkauskis 10, Džiugas Slavinskas 8, Nikola Popovičius ir Stefanas Birčevičius po 6.