Virginijus Šeškus: „Su Lavaru Ballu geriu pieną“

Prienų-Birštono „Vytauto“ klubas užima paskutinę vietą Lietuvos krepšinio lygos čempionate, jau turi dviejomis pergalėmis mažiau už pagrindinius konkurentus, bet vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus į paniką nepuola.

12

„Greitai po riešo operacijos į rikiuotę grįš pagrindinis vidurio puolėjas Egidijus Dimša, nugarą jau beveik išsigydė Eigirdas Žukauskas. Vis daugiau naudos mums duoda LiAngelo ir LaMelo Ballai, taip pat kitas amerikietis Kervinas Bristolis, komandai turėtų padėti ir Rashaunas Broadusas. Tikiu, kad neliksime paskutiniai“, – portalui tv3.lt kalbėjo V. Šeškus.

Vis tvirčiau komandoje jaučiasi broliai Ballai. Jų tėvas LaVaras ėjo vyriausiojo trenerio pareigas per kontrolines rungtyne su Jonavos klubu. Prieš tai jis buvo V. Šeškaus asistentas draugiškame mače su Alytaus „Dzūkija“. Šias dvikovas Prienų-Birštono ekipa laimėjo atitinkamai 151:120 ir 147:142.

„Vytauto“ vyriausiasis strategas V. Šeškus atsakė į tv3.lt klausimus.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ballų spaudos konferencija

- Kaip vertinate L. Ballo darbą trenerio poste?

Jam sekėsi gerai, juk buvo laimėtos tos dvejos rungtynės. Jis turi supratimą apie krepšinį. Lavaras mėgsta labai greitą krepšinį, jis priverčia žaidėjus nuolat bėgti. Sutinku su jo teiginiu, kad aistruoliams labiau patinka, kai krepšininkai pelno daug taškų.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pirmoji brolių Ballų treniruotė Prienuose

- Tačiau LKL rungtynėse vis pralaimite. Kodėl?

- Su Utenos „Juventus“ komanda, kuri pastaruoju metu LKL žaidžia labai gerai, kovėmės neblogai, gana efektyviai naudojome greitąjį puolimą Nusileidome varžovams tik pačioje mačo pabaigoje. Manau, kad mūsų žaidimas, kai turėsime visus krepšininkus, pradės gerėti.

Mače su „Jonava“ LaMelo pelnė 40 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 11 kamuolių, LiAngelo surinko 39 taškus, bet jie prastai ginasi. L. Ballas irgi neakcentuoja gynybos.

- Ar bandote pakeisti jų mąstyseną?

- Taip. Jiems vis kartoju, kad labai svarbu ir gynyba. Jie po truputį įsiklauso ir į tai atsižvelgia. Vis aiškinu, kad patikimai ginantis padaugėja progų organizuoti greitas kontratakas. Dar kartoju, kad nepavykus greitai užpulti, reikėtų protingai įžaisti kamuolį ir neperskubėti. Beveik neįmanoma per tris savaites 16-metį ir 19-metį išmokyti komandinės gynybos. JAV jie žaidė visai kitokį krepšinį.

- O kaip vertinate brolių puolimą?

- Puldami jie atrodo vis geriau. Nors tai buvo draugiškos rungtynės, bet 30 ir 40 pelnytų taškų vis tiek reikia įmesti. Nors LaMelo dar labai jaunas, jis itin talentingas, puikiai jaučia žaidimą, šio 16-mečio sugebėjimai atlikti juvelyrinius, efektingus perdavimus tiesiog unikalūs. Jis turi tikrą Dievo dovaną. Broliai labai drąsūs aikštėje, kartais piktnaudžiauja individualiais veiksmais, perlaiko kamuolį, bet tai natūralu. Juk ir į komandą atėję jauni lietuviai elgiasi kurį laiką panašiai.

Jei, tarkim, tokio talento ir tokio amžiaus žaidėjai būtų lietuviai ir juos būtų galima pasikviesti į komandą, nedvejodamas tai padaryčiau. Nereikia pamiršti, kad broliai ne tik labai jauni, bet jie atvyko į užsienio šalį, kur šalta, kur jiems skiriamas milžiniškas dėmesys. Reikia dar laiko, kad jie visiškai įsisavintų derinius, apsiprastų komandoje.

REKLAMA

Beje, manau, kad LaMelo tikrai būtų pravertęs „Žalgirio“ jauniams Eurolygos turnyre. Kai jį pirmąkart pamatė jaunųjų žalgiriečių treneris Tomas Masiulis, amerikietis dar net nebuvo apšilęs kojų Lietuvoje. Neabejoju, kad Lamelo ateityje gali patekti į NBA. LiAngelo gal turi mažiau talento, bet truputį darbštesnis. Abu jie labai „užsivedę“ ir nori tobulėti.

- L. Ballas išgarsėjo skandalingais pareiškimais JAV, po LKL dvikovos su Panevėžio „Lietkabeliu“ amerikietis priekaištavo jums, kad jo atžalos rungtyniavo per mažai. Kaip sutariate su LaVaru?

- Dabar jau esu įsitikinęs, kad broliams nereikėjo žaisti su „Lietkabeliu“. Jie dar nebuvo tinkamai pasirengę. Pastaruoju metu broliai praleidžia vis daugiau laiko aikštėje. Su LaVaru sutariu puikiai. Jis nuoširdus, labai šiltas žmogus. Brolių tėvas nepraleidžia nė vienos mūsų treniruotės, kurių per dieną būna po dvi. Labai gerai, kad LiAngelo ir LaMelo pas mus atvyko ir dėl to, kad tuo metu turėjome tik aštuonis sveikus krepšininkus, todėl iškart pagerėjo treniruočių procesas.

Mums, aišku, auda ir ta, kad apie Lietuvą, Prienus, Birštoną sužinojo daug žmonių JAV. Be to, L. Ballo kompanija „Big Baller Brand“ tapo pagrindiniu klubo rėmėju. LaVaras skyrė mums daug pinigų. Jam pasakėmė, kad mūsų finansinė padėtis sudėtinga. Lavaras iškart sutiko padėti. Atvykus Ballams, gavome pinigų ir iš kai kurių Lietuvos verslininkų. Dabartiniams žaidėjams nesame skolingi nė kiek, o buvusiems sumokėjome didžiąją dalį skolų. Liko padengti tik apie 20 proc. buvusių įsiskolinimų.

- Kaip komandos žaidėjai priėmė brolius Ballus?

Iš pradžių buvo sunku, pasitaikė nesusipratimų, bet dabar viskas labai gerai, įsivažiavome. Visi krepšininkai puikiai sutaria, pajuokauja tarpusavyje. Beje, labai geranoriškas ir į komandą neseniai atėjęs K. Bristolis. Jam dar stinga išvermės, bet ji noriai treniruojasi, vis paklausia to, kas jam neaišku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų