Vilniaus valdantieji verčia Gedvydą Vainauską nuo „Lietuvos ryto“ klubo prezidento pareigų

Po „Lietuvos ryto“ akcininkui Gedvydui Vainauskui teisėsaugos pateiktų įtarimų kai kurie Vilniaus valdžioje esantys politikai paragino jį nusišalinti nuo „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo prezidento pareigų. Vilniaus savivaldybė yra krepšinio klubo dalininkė ir rėmėja.

Valdančiųjų liberalų seniūnas Vincas Jurgutis sako kreipęsis į savivaldybės administracijos direktorę Alma Vaitkunskienę, kad šis klausimas būtų keliamas per dalininkų susirinkimą.

„Administracijos direktorei pateikiau prašymą, kadangi yra pareikšti įtarimai ponui G.Vainauskui, kad mūsų atstovas dalininkų susirinkime iškeltų šitą klausimą, kokios yra galimybės bent laikinai sustabdyti pono Vainausko pareigas“, – BNS sakė V.Jurgutis.

Jis teigia, kad sprendimus priimti turi administracijos įgalioti savivaldybės atstovai, o jis tik išsako asmeninę nuomonę.

„Manau, kad ji sutampa su nemaža dalimi rinkėjų nuomone, nes savivaldybė yra ir klubo dalininkas, ir kiekvienais metais skiria nemažas sumas. Būtų smagu, kad nekiltų jokių šešėlių ar abejonių dėl šitos organizacijos“, – pažymėjo liberalų frakcijos vadovas.

REKLAMA

Liberalų ir konservatorių deleguoti vicemerai Linas Kvedaravičius bei Valdas Benkunskas laikosi nuomonės, kad G.Vainauskas turėtų pats trauktis ar bent sustabdyti savo buvimą klubo prezidento pareigose.

„Klubo prezidentas turėtų atsakingai žiūrėti į susidariusią situaciją, jis pats turėtų priimti sprendimą, kuris galbūt sąlygotų tolesnę sėkmingą klubo veiklą, kad nemestų šešėlio dėl klubo veiklos (...) Jo reikėtų klausti, ar jis susispenduotų tam laikui, kol tyrimas vyksta, bent jau aš asmeniškai tai taip daryčiau“, – sakė L.Kvedaravičius.

Jam pritarė ir V.Benkunskas, sakydamas, jog G.Vainauskas „turėtų priimti sprendimus pats ir laikinai susispenduoti savo dalyvavimą“. Tuo metu meras liberalas Remigijus Šimašius nebuvo toks tikras, sakydamas, kad nenori „per anksti išsakyti įvairių vertinimų“.

„Akivaizdu, kad situacija nėra maloni (...). Noriu atskirti, kad mes pirmiausia ne G.Vainauską remiame, o „Lietuvos ryto“ krepšinio klubą. Šiuo atveju, manau, kad Gedvydas pats pasidarys tam tikras išvadas, neturėtų būti iš mūsų pusės (spaudimo – BNS). Turbūt daugelis priimtų teigiamai galbūt kažkokį žingsnį“, – BNS sakė meras.

BNS telefonu penktadienį susisiekė su G.Vainausku, bet jis atsisakė teikti komentarus.

Vilniaus savivaldybė yra viena iš 14 krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ dalininkių. Pernai klubą valdančiai įstaigai „Krepšinio rytas“ iš savivaldybės biudžeto skirta 1,16 mln. eurų, tokia pati suma numatyta skirti pagal šiuo metu svarstomą projektą. Dėl paramos „Lietuvos rytui“ bei kitiems sporto klubams taryba turėtų apsispręsti artimiausiame posėdyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų