Vilniaus „Lietuvos ryto“ reakcija į sankcijas: toks pat likimas laukia ir „Žalgirio“

Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) sprendimą suspenduoti Europos taurės varžybas pasirinkusį Vilniaus „Lietuvos rytą“ šio vadovai nesikarščiavo – toliau laikysis nusibrėžto plano. „Pralaimi Lietuvos krepšinis“, - tv3.lt komentavo sostinės klubo direktorius Martynas Purlys.

„Sunkiai įsivaizduojamas LKL čempionatas be vieno iš dviejų ar dviejų vedančiųjų komandų – „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“. Nežinau, kaip tokį puikų darbą atlikdami LKL vadybininkai ir prezidentas sudomins Lietuvos krepšinio gerbėjus, pritrauks naujus rėmėjus ir pinigus, jei turnyre nebus vedančių ar vienos iš vedančių komandų“, - svarstė M. Purlys.

Anot jo, blaškytis dar anksti – reikia pabaigti šį sezoną, o federacijos sankcijos įsigalios tik nuo kito sezono: „Šiai dienai turime sutartį su Eurolyga ir nesiruošiame keisti savo pozicijos. „Lietuvos rytas“ pasirašė sutartį su Eurolygos organizacija, tap pačia, kaip ir kita mūsų komanda Kauno „Žalgiris“.

Jis neabejojo, kad šiuo suspendavimu viskas dar nesibaigs, o FIBA rykštė LKF rankose bus priversta kirsti ir Kauno „Žalgiriui“. „Įsivaizduoju, kad šis sprendimas yra tik įvadas į kitų metų sprendimą, ką turės LKF padaryti. Žinome, kad FIBA ruošiasi nepripažinti ir kontraktų, kuriuos pasirašė elitiniai klubai su Eurolyga. Retoriškai galima paklausti, ar tas pats likimas laukia Kauno „Žalgirio“?

REKLAMA

Kol kas M. Purlys nesuka galvos, kaip teks suktis, jei negalės žaisti LKL pirmenybėse. „Kitas sezonas prasidės rugsėjo ar spalio mėnesį. Dar turime pusę metų. Situacija keičiasi vos ne kiekvieną dieną, manau, kad vertėtų palaukti, kas bus toliau. Demokratiniai principai turėtų nugalėti. Į klubų pasirinkimas žaisti kažkokiame turnyre turėtų būti atsižvelgiama, o ne prievartos būdu – privalo žaisti kažkur kitur. Dabar jau kiti laikai“, - teigė Lietuvos vicečempionų klubo direktorius.

Primename, kad LKF antradienį, kaip prašė FIBA, nusiuntė laišką dėl savo pozicijos. Jame LKF informavo FIBA, kad jos pozicija nesikeičia, LKF, kaip FIBA narė, palaiko FIBA poziciją ir įpareigoja Lietuvos krepšinio klubus dalyvauti FIBA rengiamose varžybose. Tačiau šis paaiškinimas FIBA vadovybės netenkino.

„Gavome informacijos, kad LKF privalo spręsti šią problemą iškart. Tai galėjo padaryti tik LKF vykdomasis komitetas. Dėl to skubos tvarka surengėme balsavimą apklausos būdu raštu, kaip numato LKF įstatai. Balsavimo rezultatai abejonių nekelia – bet kuris Lietuvos krepšinio klubas, pasirinkęs Eurolygos rengiamą Europos taurės turnyrą, netenka teisės žaisti oficialiose Lietuvos krepšinio lygose”, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų