Vilniaus „Ryto“ (4/2) krepšininkai iškovojo itin svarbią pergalę FIBA Čempionų lygos H grupėje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai Ispanijoje 84:77 (17:21, 26:22, 23:15, 18:19) pranoko turnyro čempionų titulą ginančią Burgoso „San Pablo“ (4/2) ekipą ir grupėje užėmė pirmąją vietą.

Ši pergalė leido vilniečiams tiesioginiu keliu patekti į kitą turnyro etapą nežaidžiant ikiatkrintamųjų etape.

Primename, kad pirmame rate praėjusį spalį Vilniuje „Rytas“ Burgoso klubą įveikė 87:69.

Na, o šio vakaro mačą Ispanijos ekipa pradėjo kiek sėkmingiau ir netrukus šiek tiek išsiveržė į priekį. Vilniečiai buvo paleidę varžovus 8:16.

Bet antrame kėlinyje pavyko žaidimą stabilizuoti ir pradėtį jį atkarpa 7:0. Po sėkmingų Speedy Smitho ir Arno Butkevičiaus metimų vilniečiai jau buvo šalia varžovų, o netrukus rezutlatą ir išlygino.

Ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui (43:43).

Trečiasis kėlinys jau buvo sėkmingesnis vilniečiams. Jame „Ryto“ krepšininkai atrodė atradę, kaip sėkmingai kontroliuoti žaidimą. Jį G. Žibėno auklėtiniai laimėjo 23:15 ir pirmavo 66:58.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje varžovai nebuvo linkę lengvai pasiduoti lengvai. Varžovai po truputį ėmė vytis vilniečius, kol galiausiai atsidūrė šalia (72:76), o netrukus jau ir pirmavo tašku.

Bet tada lemiamu momentu iššovė Speedy Smithas. Vilniečių įžaidėjas pataikė du itin svarbius tolimus metimus bei vėl suteikė kvėpavimą „Rytui“ (82:77), o galiausiai vilniečiai ir išlaikė pergalingą persvarą, kurią įtvirtino baudų metimais.

„Rytas“: Kennethas Smithas 18 (6 rez. perd.,), Maurice’as Ndouras 17 (8 atk. kam..), Ivanas Buva ir Vaidas Kariniauskas – po 10, Lukas Uleckas 9.

„San Pablo“: Dejanas Kravičius 11, Vitoras Benite ir Haydenas Daltonas – po 10, Danielis Diezas ir Julianas Gamble’as (7 atk. kam.) – po 9.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „San Pablo“ 77:84 „Rytas“ (21:15, 22:26, 15:23, 19:18)

„San Pablo“ lengvai tikrai nepasiduos. Kelios gražios jų atakos, bet čia pat atsakė ir svečiai. Po M. Ndouro dvitaškio vilniečiai pirmauja 75:62.

Ispanijos ekipa bando vytis... bet „Rytas“ sužaidus pusę kėlinio vis dar priekyje 79:64. Bet apie pergalę galvoti dar anksti. Tolimas varžovų metimas ir rezultatas jau tik 76:72 Vilniaus ekipos naudai.

S. Smithas pataiko du gyvybiškai svarbius tritaškius! Varžovai jau pirmavo tašku, bet čia pat po amerikiečio metimų jau vilniečiai vėl priekyje 81:77.

Pergalė! Pavyko atlaikyti dar vieną varžovų šturmą.

Trečias kėlinys:  „San Pablo“ 58:66 „Rytas“ (21:15, 22:26, 15:23)

„Rytas“ ir po pertraukos išlaiko gerą tempą bei neleidžia varžovams per daug įsisiautėti. G. Radzevičius čia pata pataiko iš toli ir vilniečiai pirmauja tašku.

Sužaidus pusę kėlinio „Rytas“ pirmauja 52:49. Ispanai tikrai nežiba gynyboje, o „Rytas“ tuo naudojasi puikiai. Po Vaido Kariniausko dvitaškio vilniečiai pirmauja 62:55.

Na ir super kėlinys! „Rytas“ neutralizavo, bent jau kol kas, varžovų stipriąsias puses ir jau pirmauja 66:58.

Antras kėlinys: „San Pablo“ 43:43 „Rytas“ (21:15, 22:26)

Puikiai pradeda kėlinuką svečiai. Po M. Ndouro dėjimo lniečiai jau priekyje 22:21. Varžovai ima minutės pertraukėlę.

Po jos sugrįžę surengia geras atakas, krepšinis išsilygino, bet vilniečiai kol kas atrodo gerai. Sužaidus keturias minutes rezultatas lygus 30:30.

Aikštėje ir toliau lygi ir gana atkakli kova. Vilniečiai puikiai neleido varžovams per toli pabėgti į priekį, o dėka spurto pradžioje ir išlygino mačo rezultatą.

Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 43:43.

Pirmas kėlinys: „San Pablo“ 21:15 „Rytas“

Vilniečiai dvitaškiu pradeda mačą, bet ispanai čia pat irgi užpuola bei surengia rezultatyvias atakas. Ispanijos ekipa pirmauja 8:4.

Kol kas varžovai rengia gana trumpas atakas. Sužaidus keturias minutes Arnas Butkevičius puikiai sužaidžia vienas prieš vieną ir pelno du taškus (6:8). Įpusėjus kėlinukui intensyvumas kiek nurimo, abi komandos prameta gerus metimus.

Vis dėlto vilniečiai kiek sustojo, bet Ispanijos ekipa sugebėjo per likusį kėlinio laiką kiek atitrūkti. Po spurto 8:0 šeimininkai pirmauja jau 16:8, o po dešimties minučių jų persvara siekia 21:15.