Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

22-ejų Lia Thomas prieš keletą savaičių pagerino du Pensilvanijos universiteto moterų plaukimo rekordus. Ji 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 43.47 sek., o 500 m laisvuoju stiliumi – per 4 min. 35.06 sek.

22-ejų Lia Thomas prieš keletą savaičių pagerino du Pensilvanijos universiteto moterų plaukimo rekordus. Ji 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 43.47 sek., o 500 m laisvuoju stiliumi – per 4 min. 35.06 sek.

REKLAMA

Su tokiais rezultatais L.Thomas pastarajame NCAA moterų čempionate būtų atitinkamai laimėjusi sidabrą ir bronzą. Vėliau L.Thomas dar pagerino savo rezultatus, o vienoje iš ilgesnių distancijų antroje vietoje likusią plaukikę aplenkė net 38 sekundėmis.

Sporto fanams užkliuvo tai, kad moterų rekordus gerina translytis sportininkas, kuris visai neseniai varžėsi su vyrais. Visgi, reikia pažymėti, kad L.Thomas tiesiog laikėsi nustatytų reikalavimų ir įvykdė visas sąlygas, leidžiančias translyčiams dalyvauti oficialiose sporto varžybose.

L.Thomas anksčiau buvo žinoma kaip Willas Thomasas. Jis trejus metus Pensilvanijos universitete varžėsi su vyrais ir ten taip pat demonstravo neblogus rezultatus.

REKLAMA

Pažymima, kad W.Thomasas su vyrais pastarąjį kartą lenktyniavo 2019 m. lapkritį. Pagal NCAA taisykles jis, pakeitęs lytį, turėjo metus vartoti testosterono lygį mažinančius vaistus, kad galėtų kaip translytis varžytis su moterimis.

Plaukimas yra didžiulė mano gyvenimo dalis. Plaukiu nuo 5-erių metų. Esu labai laiminga, kad ir pakeitusi lytį toliau galiu dayvauti plaukimo varžybose. Tikėjomės, kad sulauksime kažkokios reakcijos, bet nemaniau, kad ji bus tiek priešiška“, – pasakojo L.Thomas.

Kitos Pensilvanijos universiteto plaukikės kurį laiką tylėjo, bet neseniai „OutKick“ portalui anonimiškai davė interviu ir pripažino, kad susiklosčiusi situacija joms nepatinka.

„Beveik visos merginos kalbėjo su treneriu ir sakė, kad joms šita situacija nepriimtina, tačiau mūsų treneriui rūpi tik pergalės. Jis toks pats, kaip daugelis kitų trenerių, nors tiek jis, tiek visi kiti supranta, kad tai, kas dabar vyksta, yra neteisinga. Kai visa komanda būna kartu, mes sveikiname Lią dėl jos rezultatų, tačiau tai būna suvaidinta emocija“, – aiškino viena iš plaukikių.

Vėliau „OutKick“ portalui interviu davė ir antra komandos narė: „Dabartinė situacija yra gniuždanti. Nesvarbu, kiek darbo įdėsi, vis tiek žinai, kad pralaimėsi. Įprastai, jei treniruojiesi sunkiau nei kitos, tuomet baseine gali tai įrodyti, o dabar situacija beviltiška. Įprastai visi audringai palaiko plaukikes, kurios kovoja dėl aukščiausių vietų, tačiau kai Lia pirmoji palietė sienelę, buvo labai tylu ir tik kai Anna Kalandadze finišavo antra, tada sirgaliai pratrūko ovacijomis“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų