Vangūs čempionai Jonavoje – LKL debiutantai svilino padus „Žalgiriui“

Kauno „Žalgiris“ (1/0) Lietuvos krepšinio lygos (LKL) titulo gynybą pradėjo toli nuo savo geriausios versijos. Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 86:80 (27:24, 20:16, 25:18, 14:22) palaužė pirmenybių debiutantę Jonavos „CBet“ (0/1).

Žalgiriečiams tai – vos pirmoji šio sezono pergalė. Pasirengimo laikotarpyje kauniečiai pralaimėjo penkis sykius paeiliui – du kartus Krasnodaro „Lokomotiv“, po kartą – Panevėžio „Lietkabeliui“, Bursos „Tofaš“, Stambulo „Anadolu Efes“.

Neįkvepianti buvo ir šių rungtynių pradžia. Juano Palacioso ir Emmanuelio Lecomte'o vedami jonaviškiai susikrovė 6 taškų pranašumą (9:15). Kiek atkutęs „Žalgiris“ tolimais metimais susigrąžino iniciatyvą, bet vien jie ir buvo pagrindinis ginklas.

Labiausiai akis badė skylėtas Kauno klubas kitoje aikštės pusėje. „CBet“ lengvai rado spragas varžovų gynyboje ir į rūbinę žingsniavo gan patenkinti – 40:47 ir išsaugotos viltys kabintis į pergalę.

Po pertraukos „Žalgiris“ nebeleido „CBet“ taip dominuoti baudos aikštelėje. Joffrey Lauvergne'ui pavyko kur kas efektyviau išnaudoti jam sukurtas progas, o po Nielso Giffey tritaškio pranašumas tapo rekordinis (70:55).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nepalūžo ir labai sunkioje padėtyje. Įspūdingą solo šou rengė naujokas Lachlanas Andersonas. Po penktojo australo tritaškio „CBet“ jau kūrė intrigą likus mažiau nei 5 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos (78:72).

L. Andersonas smeigė ir šeštąjį tritaškį, bet šiaip ne taip įtampą mažinęs „Žalgiris“ po Nielso Giffey tritaškio jautėsi kur kas saugiau (84:75). Prasidėjus priešpaskutinei minutei jonaviškiai spurtavo 0:5 ir išsiuntė „Žalgirį“ į minutės pertraukėlę (80:84).

Po pasitarimo „Žalgiris“ nieko nepešė puolime, bet šeimininkai apmaudžiai prarado kamuolį ir leido Lukui Lekavičiui pelnyti lengvus du taškus (86:80). Toliau kauniečiai jau neleido varžovams sugrįžti ir iškovojo pergalę.

Primename, kad Jonavos „CBet“ į LKL prasibrovė sportiniu principu – laimėjo Nacionalinę krepšinio lygą. Komandai antrą sezoną iš eilės diriguoja V. Šeškus.

„CBet“: L. Andersonas 20 (6/7 trit.), E. Lecomte'as 16, Evaldas Šaulys ir J. Palaciosas (7 atk. kam.) po 12 taškų.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 18, Edgaras Ulanovas 14, J. Lauvergne'as 13 (9 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10 taškų.

Rašyti komentarą...
n
nnn
2021-09-20 20:54:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir vel toks pat zalgiris,nuo to laiko kai laimejo eurolygoje,kada pagaliau nebenervuos savo sirgaliu,eurolygoje vel bus snypstas,nejaugi taip daroma,kad finale nugaletu ryta, saras buvo sugrazines zalgiriui varda,o dabar vel prie autsaideriu bus,ko gero zalgiryje silpniausi zalgirio vadovas ir treneriai, netraukia eurolygos lygio